Амуніція

Як захистити ноги коня під час роботи

Ноги коня – одна з найуразливіших частин тіла, адже саме ноги коня несуть найскладніше навантаження за будь-якої роботи. Особливо потребують догляду та турботи спортивні коні, яким доводиться виконувати складні елементи та долати високі бар’єри.

Сьогодні у продажу можна знайти чимало варіантів захисту ніг коня. Вони відрізняються матеріалами, формою, призначенням, ефектом, ступенем захисту. Серед кіннотників часто можна спостерігати суперечки у тому, чи потрібен захист ніг коня та який саме. Насправді все залежить від конкретного коня, його будови, стану здоров’я та навантажень, які цей кінь несе.

Як захистити ноги коня під час роботи

Ногавки для коня є найпоширенішим варіантом захисту ніг. Їхнє головне завдання – вберегти ноги коня від механічних пошкоджень, а також захищати зв’язки та сухожилля від розтягувань. Найчастіше вони виконані із міцного пластику, а всередині – неопрен, гель або хутро. Це дозволяє ногавкам щільно сідати на ногу та пом’якшувати зовнішні удари, захищаючи від пошкоджень. Як правило, передні ногавки вищі і закривають не лише суглоб, а й п’ясть. Задні ногавки розрізняються за формою та розміром та підбираються індивідуально.

Ногавки будуть оптимальним вибором для коней, які:

  • виїжджають у поля,
  • стрибають через перешкоди,
  • можуть травмувати себе самі, ударяючи копитом однієї ноги по суглобу або п’ясти іншої ноги (особливості будови ніг чи ходи коня),
  • працюють на корді.

Виняток у своєму роді складають виїздкові (ортопедичні) ногавки. Вони захищають суглоби та п’ясти на всіх чотирьох ногах і виконують також підтримуючу функцію для зв’язок та сухожилля.

Бінти для коня обирають зазвичай при роботі з виїздки. Їхнє основне завдання – підтримка зв’язок і сухожилля. Вони мають довжину від 3 до 5 метрів та відрізняються матеріалом.

  • Флісові бинти – найпоширеніший варіант. Добре розігрівають ноги на початку тренування, щільно лягають і не сповзають, ними важко перетягнути ноги та порушити кровообіг.
  • Трикотажні бинти – найкраще фіксуються на нозі, але при неправильному намотуванні можуть перетягнути кровоносні судини. Оптимальний варіант: одягати їх на ватники.
  • Комбіновані бинти – складаються з флісу з виворітного боку та еластичного матеріалу із зовнішнього. Так вони поєднують м’який зігріваючий ефект та якісну надійну фіксацію на нозі коня.

Важливо розуміти, що при тривалій постійній підтримці бинтами зв’язки та сухожилля можуть ослабнути, і тоді коню буде проблематично виконувати навіть легку роботу. Тому важливо бинтувати ноги коня лише для справді серйозних навантажень.

Ватники для коня одягаються, щоб рівномірно розподілити тиск бинтів і не допустити передавлювання ніг. Вони також допомагають прискорити розігрівання зв’язок та сухожилля перед навантаженнями. Врахуйте, що вкрай небажано залишати коня в них надовго, особливо в спеку, тому що перегрів буде вкрай згубним для здоров’я ніг вашого коня.

Зверніть увагу, що і бинти, і ватники виконують свою функцію тільки в сухому вигляді, тому в сиру погоду для роботи по калюжах або снігу краще одягнути виїздкові ногавки.

Кобури для коня необхідні, якщо потрібно захистити копит або вінчик від механічних пошкоджень. Особливо це важливо для підкованих коней, які можуть серйозно поранити себе під час широких рухів або стрибків. Найчастіше кобури одягають на передні ноги, щоб захистити їх від розсічень задніми копитами. Але буває і так, що при русі кінь засікає парні ноги, наприклад ліву задню правою. У такому разі кобури одягають і на задню пару ніг.

Кобури повинні закривати не лише вінчик, а й п’яту коня, не крутитися на нозі, але й не бути затягнутим туго (перевірте, чи зможете ви просунути зверху під кобуру великий палець).

Ваш кошик порожній