Турбота про коня

7 корисних порад як захистити коня від ґедзів і оводів

Щорічна проблема всіх коневласників – ґедзі, оводи та інший гнус, які не тільки дратують коней з весни по осінь, а й можуть стати причиною проблем зі здоров’ям у вашого улюбленця.

7 корисних порад як захистити коня від ґедзів і оводів

Хвіст і грива

Природні методи порятунку коня від докучливих комах – це грива і хвіст. Тому важливо забезпечити якісний догляд за гривою і хвостом. Не варто заплітати і прибирати гриву, якщо тільки кінь не починає потіти під густими пасмами. В іншому випадку можна заплести багато тонких кісок, щоб ваш улюбленець міг відганяти ними комах.

Попони і маски

Для фізичного захисту від ґедзів і оводів відмінно себе зарекомендували протимоскітні попони і маски. Як вибрати протимоскітну попону і маску знають досвідчені коневласники – консультанти HorseUa.com.

  • Маска і попона повинні бути з легкого дихаючого матеріалу.
  • Чим менше розмір отворів сітки, з якої зшиті попона і маска – тим складніше комахам буде дістатися до шкіри коня.
  • Вибирайте попону з капором для шиї, можливістю щільно пристебнути маску і з підчеревним клапаном, що закриває живіт вашого улюбленця.
  • Маска повинна закривати вуха, очі і (бажано) ніс коня. На тренування можна одягнути вушка, спеціальний налобник з довгою «бахромою» та спеціальну маску, що захищає ніс коня.

Репеленти

При грамотному підборі спрей від комах стане справжнім порятунком для вашого улюбленця. Важливо розуміти, що на різних конях і в різній місцевості ефективність засобів від ґедзів і оводів буде різною. Відрізняються вони і за складом: деякі виробляються на основі природних речовин, інші – на основі синтетичних матеріалів.

Вибираючи репелент, орієнтуйтеся на те, яке навантаження очікує вашого коня: вигул в леваді, легка прогулянка в полях або активне тренування на вулиці. Активне потовиділення коня може нівелювати дію спрею від комах. Тому фахівці HorseUa.com радять вибирати репеленти, що гарантують тривалий (від 8 годин) захист.

Як і будь-який препарат, новий репелент варто спочатку перевірити на невеликій ділянці тіла коня, щоб переконатися у відсутності алергічних реакцій.

Пастки

Ще один спосіб полегшити життя коня в літній сезон – зменшити поголів’я комах на вашій території.

  • Липкі стрічки можна розвісити в стайні та денниках. Головне – обрати місце, в якому до них не доберуться тварини.
  • Електричні пастки в проходах стайні і на дворі приманюють комах світлом і знищують невеликим розрядом струму. Нешкідливі як для тварин, так і для людей.
  • Вулична пастка для комах у вигляді чорної кулі під ковпаком допомагає позбутися ґедзів і оводів в левадах, на випасі, тощо. Чорна куля, нагріваючись на сонці, приваблює комах, які злітаючи з нього потрапляють через ковпак в закритий контейнер, звідки не можуть вибратися.
7 корисних порад як захистити коня від ґедзів і оводів

Обробка приміщень

В першу чергу перевірте якість прибирання в денниках і переконайтеся, що гнойові купи розташовані на достатньому видаленні від місць перебування коней. Чисті і добре провітрювані денники будуть набагато менше приваблювати комах. Дверні та віконні прорізи, пороги, а також ті частини денників, що не досяжні для коней, корисно буде обробити спеціальним розчином.

Добавки в корм

Іноді досить ввести часник в раціон тварини. Якщо у коня все в порядку з шлунково-кишковим трактом, то можна додавати в корм по 20 грам сухого або пару невеликих зубчиків свіжого часнику. Деякі виробники випускають спеціальні ласощі для коней з додаванням часнику – головне не переборщити з дозуванням.

Народні засоби

Деякі коневласники воліють робити репеленти самостійно. У хід йдуть столовий оцет, березовий дьоготь, ефірні масла з різким яскравим запахом, різні відвари. Серед найбільш популярних: м’ята, гвоздика, кориця, апельсин, хвоя, мускатний горіх, полин.