Новачкам

Як вмовити батьків купити коня?

«Як вмовити батьків купити коня?» – цим питанням задається кожен юний любитель коней. І треба зауважити, питання це аж ніяк не риторичне. Головне – правильно підготуватися до важливої розмови.

У своїх мріях про власного коня молоді кіннотники красиво скачуть верхи, гуляють або грають зі своїм улюбленцем, виявляючи чудеса взаєморозуміння. Але важливо усвідомлювати, що тільки спілкуванням і катанням справа не обійдеться, адже володіння конем – це складна, важка і дуже відповідальна справа. Саме тому ваші батьки так сумніваються в доцільності покупки коня: у них вже є мінімум одна дитина, яка вимагає постійної турботи, уваги, часу і, звичайно ж, грошей. Тож ваше першочергове завдання – переконати батьків в тому, що кінь не стане просто тимчасовою іграшкою, а турботи по його утриманню не ляжуть на плечі ваших мами і тата.

Як вмовити батьків купити коня?

Важлива мета

Для такого відповідального кроку, як покупка коня, важлива мета. Сформулюйте для себе і для батьків реальні цілі, які ви хочете досягти зі своїм конем. Це не обов’язково повинен бути спорт, але завдання, які ви ставите перед собою, повинні бути реальними і не цьогочасними. Це покаже, що ви не піддалися миттєвому пориву, а дійсно готові займатися з конем довгі роки.

Одна з ознак «дорослого» підходу до будь-якого питання – вміння грамотно ставити цілі і завдання, зважувати всі «за» і «проти», а також конструктивно підходити до вирішення питань.

Розбиратися у всьому

Хозяїн коня повинен відмінно розбиратися в усьому, що стосується утримання коня. Декількома статтями тут не обійдешся, потрібен реальний досвід на протязі тривалого періоду часу. Кращий варіант для молодого вершника – влаштуватися волонтером або помічником коновода в хороший клуб. Прибирання денників, розвантаження сіна з фуражем, годівля, чистка/сідлання, догляд за амуніцією, допомога при ветпроцедурах та інше стануть хорошою школою для майбутнього власника коня. Чим більше справ і завдань буде виконано, тим краще ви будете розбиратися в нюансах утримання коня.

Необхідність вчитися новому, спілкуватися з різними людьми, знаходити і відбирати корисну інформацію в майбутньому допоможе не тільки в роботі з конем.

Цінуйте час

Час – дуже рідкісний і цінний ресурс, який життєво необхідний кожному коневласнику. Навіть якщо ваш вихованець буде жити на стайні з повним пансіоном, він все одно потребує мінімум 2-3 години на день вашої уваги. І цей час потрібно викроїти без шкоди для навчання, домашніх обов’язків, відпочинку і здоров’я.

Уміння планувати свій графік в тому числі на тривалий період, а також правильно розставляти пріоритети – теж дуже цінні навички.

Фінансове питання

Фінансове питання завжди буде одним з ключових. Не так дорого купити коня, як утримувати його. Особливо якщо мова йде про грамотне забезпеченні гідного і повноцінного життя для вашого улюбленця. Витрат буде чимало, як планових, так і несподіваних. Сильним аргументом в розмові з батьками про покупку коня стане продумана стратегія, як допомогти знизити, а в перспективі й повністю зняти з батьків фінансове навантаження з утриманню вашого коня. Проаналізуйте майбутні витрати виходячи з отриманого досвіду по догляду за кіньми, запропонуйте для початку частину пунктів взяти на себе за рахунок стипендії або підробітку.

Фінансове планування – важлива частина будь-якого довгострокового проекту, особливо такого як власний кінь.

Майбутній власник коня повинен дійсно добре розбиратися в питаннях утримання коня, вміти вирішувати виникаючі проблеми, знаходити потрібних фахівців. Відповідальність, здатність до самонавчання, цілеспрямованість і вміння планувати свій час і гроші – це необхідні якості для будь-кого, хто збирається купити коня. Саме ці риси вам і потрібно продемонструвати своїм батькам, щоб умовити їх купити вам коня.

Якщо ж у батьків залишилися сумніви в вашому серйозному підході, найкращим тестовим періодом стане повна або часткова оренда коня. Так ви зможете в повній мірі показати все, чого навчилися і до чого готувалися.

Ваш кошик порожній