Як зняти мірки

Як визначити розмір взуття для вершника

Кожен вершник вибирає той вид взуття, який йому найбільш зручний: хтось віддає перевагу чоботам, хтось – комплекту черевиків з крагами. Щоб ви не вибрали, ваше взуття для верхової їзди має добре сидіти по нозі, і не сковувати рухи в сідлі. Для цього важливо правильно зняти мірки для взуття і підібрати потрібні розміри.

Як визначити розмір взуття для вершника

Як зняти мірки для взуття для верхової їзди?

Є три основних параметри, на які потрібно орієнтуватися при виборі взуття для верхової їзди.

1. Висота – актуально, якщо ви купуєте чоботи або краги для верхової їзди.

2. Обхват гомілки – також важливий для вибору чобіт або Краг.

3. Довжина стопи – необхідна для визначення розміру чобіт і черевиків.

Знімати мірки з ноги фахівці радять після обіду або ввечері, так як у деяких людей ноги можуть набрякати протягом дня і мірки, зняті вранці і ввечері можуть сильно відрізнятися.

Щоб виміряти довжину стопи, поставте голу ногу з розслабленими пальцями на чистий аркуш паперу, а помічник нехай окреслить її контур. Тепер лінійкою або сантиметровою стрічкою ви без проблем дізнаєтесь розмір (довжину по устілці) чобіт або черевиків, які вам потрібні. Для цього один кінець прикладаємо до краю п’ятки (посередині), а другий – до кінця найбільш виступаючого пальця ноги.

Якщо у вас нестандартна нога, то додатково можете виміряти ще підйом і ширину стопи. Щоб визначити висоту підйому, пропустіть сантиметрову стрічку в місці найвищої точки підйому. А щоб дізнатися ширину стопи – від кісточки великого пальця до кісточки мізинця на вашому малюнку стопи.

Обхват гомілки вимірюється горизонтально в найширшій частині литкового м’яза в сидячому положенні поверх того одягу, в якому ви будете їздити (бриджі, гольфи, термобілизна взимку та ін.).

Щоб визначити висоту, по зовнішній стороні гомілки вимірюємо відстань від підколінної западини до стопи (для краг) або до підлоги (для чобіт).

Зверніть увагу, що деякі фірми випускають моделі з укороченою або подовженою халявою, тому нехтувати цим параметром не варто.

Розмірні таблиці у різних виробників можуть відрізнятися, тому перед покупкою обов’язково звірте свої мірки і виміри взуття, яке збираєтесь купувати. Консультанти Horseua.com завжди готові допомогти порадою і поділитися багаторічним досвідом в сфері кінного спорту.

Ваш кошик порожній