Екіпірування

Як вибрати взуття для верхової їзди: поради професіоналів

Правильно підібране взуття для верхової їзди не тільки захистить ваші ноги, але й допоможе полегшити вашу роботу під час тренування.

Для вершників є чимало видів спеціального взуття для верхової їзди, моделі і забарвлення – на будь-який смак. Якому взуттю віддати перевагу залежить від того, де і як ви будете його використовувати. Крім того, взуття для верхової їзди вимагає особливого догляду.

Є два основні варіанти взуття для заняття верховою їздою – чоботи або черевики з крагами. Моделей існує безліч, тому важливо зробити правильний вибір.

Чоботи для верхової їзди

Чоботи для верхової їзди – це найбільш правильний варіант взуття. Більш того, це обов’язковий елемент екіпіровки вершника на будь-яких серйозних змаганнях. Практична їх цінність в тому, що вони добре сідають по нозі і надійно захищають її, а саме:

  • міцна шкіра, з якої зшиті чоботи, вбереже ваші ноги від синців, саден і потертостей;
  • додатково укріплений носок захистить ногу в разі, якщо кінь стане на ногу;
  • за рахунок щільної посадки на нозі, чоботи посилюють дію шенкеля і допомагають зберігати правильне положення стопи;
  • спеціальні накладки на п’яті не дають шпорам сповзати під час їзди.

Найякісніші чоботи робляться зі шкіри, але є варіанти дешевше – шкірзам, гума та навіть пластик. Дорожчі моделі мають блискавку ззаду по всій довжині чобота і / або шнурівку (блискавку) спереду, що полегшує процес одягання і знімання чобіт, а так само допомагає максимально підігнати їх під вашу ногу.

Як вибрати чоботи для верхової їзди

Щоб визначитися з розміром, необхідно знати наступні параметри:

  • довжина стопи (довжина устілки),
  • обхват гомілки в найширшій її частині,
  • висота чобіт – довжина від виїмки під колінною чашечкою до нижньої точки п’яти.

Примірка чобіт для верхової їзди перед покупкою обов’язкова. По довжині стопи краще брати чоботи з запасом в піврозміру.

Черевики і чоботи для верхової їзди

Черевики з крагами – це відмінний і дешевший варіант для повсякденних домашніх тренувань, для любителів і для дітей, які швидко виростають з одягу і взуття. Черевики можуть бути з гумками, блискавками або шнурівкою. Це зручне літнє взуття для верхової їзди, оскільки нога менше втомлюється і потіє, ніж в чоботях. Краги – це по суті знімні халяви, які одягаються поверх черевиків. Можуть бути з щільної міцної шкіри, з м’якої шкіри, з замши або синтетики. Конструктивно вони відрізняються лише наявністю або відсутністю еластичних вставок для кращої посадки на нозі, місцем і формою застібки. Замшеві і синтетичні краги можуть бути будь-яких кольорів або мати яскраві декоративні елементи (особливо дитячі).

Як вибрати краги для верхової їзди

Мірки для вибору краг потрібні ті ж, що і для чобіт: обхват литкового м’яза в найширшій частині і довжина ноги. Якщо плануєте виступати в них, то краги краще вибирати зі шкіри, щоб з черевиками вони виглядали як чоботи. Якщо ви ще новачок, то краще, якщо в крагах гумка буде тільки зверху.

Як доглядати за взуттям для верхової їзди

Неважливо, що ви виберете, краги або чоботи, це взуття зажадає ретельного догляду.

  1. Ретельно сушіть взуття після тренувань, найпростіший спосіб – набивка газетою. Ні в якому разі не можна сушити чоботи, черевики і краги на гарячій батареї.
  2. Чоботи і краги необхідно чистити. Шкіряні – милом і бальзамом для амуніції. Замшеві – спеціальними гумовими щітками.
  3. Якщо ви зберігаєте чоботи стоячи, обов’язково використовуйте спеціальні розпірки, щоб вберегти їх від появи складок. Або зберігайте в горизонтальному положенні.

Ваш кошик порожній