Турбота про коня

Як правильно одягати попону на коня і коли це робити

Попона для коня – необхідний атрибут, що допомагає зберегти здоров’я та зробити життя вашого улюбленця комфортнішим. Попони розрізняються за кроєм, матеріалами та призначенням, тому залежно від особливостей тварини та умов її утримання, вам можуть знадобитися кілька різних попон протягом холодного сезону.

Як правильно одягати попону на коня і коли це робити

Основні типи попон

  • Сушильна – використовується для того, щоб швидко висушити спітнілого коня. Матеріал – фліс чи мікрофібра. Використовується, як правило, після тренування, поки кінь крокує, остигає.
  • Денникова – одягається для того, щоб зігрівати коня в деннику. Найчастіше використовується на стрижених (голених) конях в холодну пору року. Одягається тільки на коня, що вже остиг і висох. Має додаткові кріплення, щоб утримувати попону, коли кінь лягає та встає.
  • Прогулянкова – призначена для захисту коня від холодної погоди на вигулі. Відрізняється кроєм, що дає повну свободу рухам.
  • Утеплена – зимовий варіант попони з наповнювачем для кращого збереження тепла. Може бути як денниковою, так і прогулянковою.
  • Водонепроникна – попона для захисту від дощу та вогкості. Добре захищає коня під час прогулянок у погану погоду.
  • Напівпопона – використовується під час тренувань для захисту спини та попереку стриженого коня. Кріпиться до сідла, легко знімається.

Коли вдягати попону на коня?

Коні мають природне утеплення у вигляді зимової вовни, яка підлаштовується під клімат, в якому живе ваш вихованець. Тому неголений кінь немає необхідності бути вдягненим в попони постійно. Для коня із зимовою вовною потрібно мати сушильну попону, щоб допомогти йому охолонути і висушити мокру від поту шерсть після тренувань. На випадок сильних морозів стане в нагоді утеплена попона для довгих прогулянок у леваді.

Важливо розуміти, що низькі температури не страшні коням з природним утепленням у вигляді зимової вовни, якщо вони мають можливість грітися самостійно: сіно і простір для активного руху. А ось вітер, протяги і волога (рясна злива, мокрий сніг) можуть стати причиною переохолодження та захворювань.

Для голеного коня сезон попон починається раніше і триває довше. Оскільки натуральної шуби у нього немає, потрібна денникова попона, яка грітиме і захищатиме вашого вихованця від протягів. На роботу варто взяти легку попону, щоб не застудити коня до початку інтенсивної роботи і після неї. На прогулянку також знадобиться тепліший варіант «одягу», ніж для неголених родичів вашого підопічного.

Попона для коня

Як вдягати попону на коня?

Перед тим, як надіти попону на коня, необхідно пройтися тілом тварини м’якою щіткою з довгим ворсом, щоб видалити основний бруд. Залишки сіна, соломи, тирси і засохлий на вовні бруд під попоною можуть викликати дискомфорт, поколювання, стати причиною потертостей або ранок на шкірі тварини.

Усі застібки мають бути добре підігнані, а «хвости» заправлені. Ремені, що проходять під животом, мають бути затягнуті так, щоб між ними та шкірою коня вільно проходила долоня. Важливо, щоб вони не стискали занадто сильно тіло тварини, навіть якщо це еластичний трок. Якщо ж ремені будуть провисати, кінь може застрягти в них ногою, коли лягатиме або вставатиме. Якщо на попоні є підхвістний ремінь та додаткові застібки, які кріпляться навколо задніх ніг – їх також потрібно відрегулювати та завжди застібати.

Якщо вам категорично не вдається відрегулювати попону, щоб вона сіла ідеально на вашого коня, можливо вам не підходить крій. Проконсультуйтеся зі спеціалістами HorseUa.com, щоб підібрати інший варіант, який сяде на вашого улюбленця як влитий.

Ваш кошик порожній