Новачкам

Як правильно чистити коня: інструкція для початківців

Правильна чистка коня – це не просто змахування пилу, сіна й тирси перед сідланням. Регулярна якісна чистка – це контроль здоров’я вашого підопічного, а так само основа його гарного самопочуття, позитивного настрою і добрих взаємин із людиною.

Чистка коня – це процес, який повинен стати щоденним обов’язковим і ретельно виконуваним ритуалом. Тому не варто економити час на цьому етапі. Незалежно від того, будете сідлати чи ні, чистити коня потрібно щодня. А якщо після активної роботи ваш улюбленець добре пропотів, то ще й після того, як він повністю висохне.

Як правильно чистити коня: інструкція для початківців

Як чистити коня

Перед початком чищення обробіть хвіст і гриву спеціальним кондиціонером – так ви полегшите собі їх подальше вичісування.

Безпосередньо чистку рекомендується починати з копит, так як про них легко забути, якщо залишити на потім. Найбільш зручним для цього буде копитний гачок з жорсткою щіткою на кінці. Кожне копито ретельно очищайте від бруду, тирси та іншого сміття. Особливу увагу приділяйте стрілйі і борознах по її краях.

Видаляємо велике сміття з голови і тіла коня щіткою для змахування з довгим ворсом. Щетина може бути як натуральною, так і штучною – в залежності від того, яка шерсть у вашого улюбленця.

Потім пройдіться по всьому тілу коня скребком, круговими масажними рухами вичищаючи бруд і пил зі шкіри тварини. Не пропускайте шерсть на ногах, грудях, а також складки під ліктями, ділянки, що прикриті гривою і чубчиком. Корисно мати кілька скребків для різних сезонів і різного ступеня забруднення, а так само для густої зимової шерсті, гладкою літньої і для линьки в період міжсезоння. Наприклад, заклеювання найкраще прибирати гумової масажною скребницею, а брудні плями і зайву шерсть – «голчастою» щіткою.

До цього часу кондиціонер для гриви і хвоста підсохне і почне діяти, тож саме час почати вичісувати вашого партнера. Вибираємо тирсу, гілочки сіна і інше велике сміття, а потім акуратно розчісуємо гриву і хвіст невеликими пасмами по всій довжині. Для цього найкраще підійде спеціальна щітка для гриви і хвоста, досить міцна для жорсткого кінського волосу, але при цьому щадна, щоб не видирати зайве.

Все, що залишилося на тілі коня після скребка, прибираємо м’якою щіткою з короткою щетиною. Короткими вимітаючими рухами видаляємо з голови і тіла тварини весь бруд і пил.

Фінальним акордом буде «полірування» коні спеціальної рукавичкою з овчини або вологою ганчірочкою – вони зберуть на себе навіть найдрібніші частинки пилу. Не забудьте на цьому етапі акуратно протерти очі, ніздрі і область навколо рота вологою ганчірочкою.

Завжди обережно вичищайте морду, вуха і «делікатні» місця: живіт, внутрішню частину стегон, під пахвами, в паху та інші. Не всі коні спокійно переносять лоскіт, тому важливо правильно стояти і дотримуватися техніки безпеки.

У теплу пору року невеликі плями буває легше замити – в такому випадку треба розраховувати час так, щоб кінь встиг повністю висохнути до сідлання. У холодну погоду вам допоможуть засоби для сухого чищення коней.

Важливо розуміти, що ретельна чистка – це не тільки задоволення для коня, а й важливий етап догляду за ним. Саме під час чистки поліпшується кровообіг в м’яких тканинах, масажуються м’язи, проводиться ретельний огляд всього тіла коня. Крім цього, після хорошого тренування не зайвим буде ще раз пройтися м’якою скребницею і щіткою, щоб прибрати заклеювання з тіла коня і допомогти йому трохи розслабитися. Таку регулярну турботу оцінять навіть самі примхливі коні.