Амуніція

Як підібрати недоуздок для коня і визначити розмір

Вибираючи недоуздок для коня враховуйте, що він повинен бути надійним, безпечним, довговічним і комфортним для вашого коня.

Залежно від виду занять, амуніція для коня може бути різною. Але недоуздок – це ключовий елемент, який повинен бути у кожного коня. Вам залишається лише обрати розмір, матеріал і забарвлення.

Розміри недоуздка

Найважливіше при виборі недоуздка – вiрно визначити потрібний розмір. Для цього беремо звичайний сантиметр і вимірюємо довжину голови коня: від одного трензельного кільця через потилицю коня до іншого.

ПозначенняРазмір недоуздкаКому підходитьДовжина в см
SSucklingлоша68-78
FoalWeaning-Small Ponyлоша/міні-поні75-88
PYearling-Ponyдорослий поні85-95
CCobb/Arab/Small Horseневеликий кінь93-100
FAverage/Fullсередній кінь100-113
XFLarge/Oversizeвеликий кінь110-120

Зверніть увагу, що деякі виробники використовують свої розмірні сітки, так що перевіряйте розміри перед покупкою.

Види недоуздка

Недоуздки бувають вивідні і повсякденні. Вивідні мають, як правило, мінімум ремінців, вони дуже тонкі. Хоч такі недоуздки завжди дуже ошатні, їх завдання бути максимально непомітними під час демонстрації або шоу. А ось повсякденні недоуздки набагато різноманітніші.

Вибираючи недоуздок, обов’язково звертайте увагу на фурнітуру і якість пряжок, карабінів, кількість шарів тасьми, товщину і якість шкіри, м’якість мотузки.

Звичайні недоуздки робляться з хорошої щільної шкіри, з міцної нейлонової тасьми або міцної мотузки. У кожного з них свої переваги.

Шкіряні недоуздки найдорожчі. Але при цьому вони дуже міцні, надійні, довговічні, комфортні для коня (якщо за шкірою доглядати), а головне – вони виглядають солідно і стильно.

Мотузкові навпаки найдешевші, тож купити мотузковий недоуздок – це для багатьох найекономніший варіант. Більш того, ви можете сплести недоуздок для коня своїми руками. Головне – знайти хорошу мотузку, діаметром близько 8 мм, міцну, але м’яку. Такі недоуздки вважаються надійними, але одними з найсуворіших, тому залишати в них коня надовго не рекомендується.

Недоуздки з тасьми – найпоширеніший варіант сьогодні. Кольори можуть бути найрізноманітніші. Ціна на них доступна всім, а за додаткові гроші можна придбати поліпшені варіанти:

  • недоуздок з флісовою підкладкою на потилиці і переніссі,
  • недоуздок з хутром (овчина) на деяких або на всіх прилеглих до морди частинах,
  • недоуздок з шкіряними підкладками на внутрішній стороні ременів та ін.

Якщо ви поки не можете дозволити собі купити пару недоуздків (робочий і парадний) для одного коня, краще вибирати темні або нейтральні кольори, так як бруднитися він буде швидко.

Ваш кошик порожній