Турбота про коня

Як доглядати за хвостом і гривою коня

Хвіст і грива коня – це свого роду візитна картка тварини. Як і у людей, чисте і акуратно підстрижене волосся може абсолютно змінити зовнішній вигляд вашого улюбленця.

Крім естетичної складової, хвіст і грива виконують захисну функцію в теплу пору року, коли комахи особливо настирливі. Тому правильний регулярний догляд за волоссям коня – це не примха, а необхідність.

Як доглядати за гривою коня

Гриви у коней можуть бути самої різної довжини і густоти. Але будь-яка вимагає щоденного ретельного догляду.

В першу чергу під час чищення коня не забувайте розплутувати пасма і видаляти з гриви сміття – тирсу, сіно та інше. Якщо волосся в гриві рідке і ламке, варто витратити час на те, щоб розібрати пасма і розплутати вузлики руками. В іншому випадку можна спочатку пройтися по гриві гребінцем з великими рідкими зубцями. Після – ретельно прочешіть звичайною щіткою для гриви або гребінцем з більш частими зубцями. Так ви допоможете розподілити природні жир і мастило по всій довжині волосся, що зміцнить його структуру.

Вибираючи щітку для гриви і хвоста, зверніть увагу на те, щоб щетинки були м’якими і не дуже частими. Так набагато менше волосся буде ламатися при розчісуванні.

Якщо у вашого улюбленця довга грива, її варто регулярно заплітати – так волосся буде менше ламатися і бруднитися. До того ж заплетену гриву набагато легше вичісувати. Є чимало видів зачісок для коней – від простих хвостиків до складного плетіння. Враховуйте, що гумки для гриви можуть рватися і губитися, тож їх варто купувати з запасом.

Важливо пам’ятати, що занадто тугі хвостики і кіски, залишені надовго, можуть викликати свербіж і роздратування на шкірі. Це провокує коня на постійне чесання шиї в області гриви, що часто призводить до обдертих пасм і лисин.

Як доглядати за хвостом коня

Догляд за хвостом коня відрізняється від догляду за гривою тим, що волосся набагато довше, а на ріпаку хвоста – багато нервових закінчень. Тому розбирати хвіст руками і розчісувати потрібно набагато акуратніше.

Велике сміття легше видалити з хвоста вручну і потім вже вичісувати його. Починати розчісувати пасма краще з кінчиків, поступово піднімаючись вгору до ріпака. Так дискомфорт для коня буде мінімальним, а волосся – ціліше.

Деякі кіннотники воліють заплітати хвіст свого улюбленця в косу, щоб зберегти його чистим і не дати заплутатися. Але важливо пам’ятати, що таким чином влітку кінь залишається незахищеним від комах і до того ж може заподіяти біль самому собі, відмахуючись від гнусу.

Для того щоб легко і швидко розчесати коня, фахівці HorseUA.com рекомендують використовувати спеціальні кондиціонери для гриви і хвоста. Спрей слід рівномірно нанести на волосся коня і залишити до висихання. Після цього можна приступати до розчісування.

У теплу пору року не забувайте регулярно мити гриву і хвіст. Хоча б раз на 2-3 тижні використовуйте для цього спеціальний шампунь для коней. Разом з кондиціонером для гриви і хвоста, він допоможе зміцнити волосся, зробити його більш м’яким, шовковистим і красивим.

Ваш кошик порожній