Амуніція

Як доглядати за черевиками та чоботями для верхової їзди: поради та рекомендації

Догляд за взуттям для верхової їзди – це не просто видалення бруду, але ще й правильне використання, зберігання, ретельний повсякденний та регулярний догляд за допомогою якісних спеціальних засобів.

Мало хто з тренерів вчить не тільки їздити верхи, а й корисним побутовим речам, наприклад, як доглядати чоботи для верхової їзди. Адже грамотний догляд не потребує особливих зусиль та великої кількості часу, проте не тільки збереже гарний вигляд, але й значно продовжить термін служби вашого взуття для верхової їзди.

В ідеальній ситуації ви використовуєте взуття для верхової їзди лише для тренувань. Прибирання денників, купання коней та інші господарські роботи по стайні негативно позначаться на якості шкіри ваших черевиків та чобіт. Але при цьому важливо пам’ятати, що техніка безпеки наказує всі дії з конем проводити у спеціальному взутті, а це означає, що потрібно завжди пам’ятати, як доглядати черевики для верхової їзди і не лінуватися виконувати ці прості правила.

Як доглядати за черевиками та чоботями для верхової їзди

Чистка

Після тренування не забувайте очищати взуття від бруду та пилу. Використовуйте для шкіри м’яку щітку та суконку. Для замшевих черевиків та краг відмінно підійде спеціальна гумова щітка.

Сушіння

Якісно сушіть черевики або чоботи для верхової їзди, перш ніж прибрати їх у шафу. Найкраще для цього підійде старий спосіб набивання газетою або м’яким папером. У жодному разі не використовуйте гарячу батарею або радіатор для прискорення сушіння – шкіра не любить спрямоване інтенсивне тепло.

Зберігання

Зберігайте черевики та чоботи для верхової їзди у сухому теплому приміщенні. Для тривалого зберігання використовуйте набивку із щільного паперу або спеціальні розпірки для взуття. Зверніть увагу, що чоботи потребують розпірок, навіть якщо ви їздите верхи щодня, а зберігати їх тривалий час найкраще горизонтально та в коробці.

Догляд

Використовуйте спеціальні засоби для догляду за шкіряним спорядженням для глибокого очищення та зволоження шкіри. Дуже корисно хоча б раз на місяць очищене і висушене взуття для верхової їзди мити за допомогою гліцеринового мила для шкіри – воно добре видаляє бруд і пил, навіть той, що в’ївся. Пройдіться м’якою суконкою по всій поверхні, прибираючи надлишки піни та вологи. Коли черевики або чоботи підсохнуть, використовуйте зволожуючі та поживні засоби. Бальзами пом’якшують, зміцнюють та захищають шкіру від впливу вологи. Олія – пом’якшує та допомагає відновлювати шкіру. Якщо немає часу на тривалі процедури, можна скористатися спеціальним лосьйоном, який виконує обидві функції: очищує та зволожує шкіру.

Пам’ятайте, що пересушена шкіра швидко почне тріскатися під навантаженням, а взуття для верхової їзди стане жорстким та незручним.

Ваш кошик порожній