Новачкам

Виїздка або конкур: що обрати для дитини

Вибирати дисципліну кінного спорту є сенс, коли дитина вже освоїла базові вміння, впевнено і міцно сидить в сідлі, навчилася відчувати коня. Щоб вирішити, виїздка чи конкур підійдуть вашій дитині, потрібно підійти до питання комплексно.

І конкур, і виїздка, як і в будь-якому спорті, мають не тільки переваги і приємні моменти, але й ряд своїх труднощів. Ці дисципліни дуже різні за характером, але при цьому вони багато в чому пов’язані.

Виїздка або конкур: що обрати для дитини

Конкур чи виїздка: в чому різниця

Конкур полюбляють мільйони людей у світі за його видовищність, драйв і адреналін. Конкур – це швидкість, потужність, політ. Він зрозумілий навіть глядачеві, далекому від професійного кінного спорту. Сучасні змагання з конкуру – це яскраве шоу з різноманітними бар’єрами і складними маршрутами. Вершники в різнокольорових нарядах прагнуть якомога швидше подолати всі перешкоди, в той час як на табло стрімко змінюються цифри хронометра. Конкуристи люблять свій вид спорту за швидкість, за відчуття польоту, за єднання з конем на маршруті. Але все це пов’язане з підвищеним ризиком падінь і травм, необхідністю заспокоювати напарника, що надмірно розпалився на маршруті, а на результат впливають навіть соті частки секунд.

Виїздка вважається основою кінного спорту. Виїздка – це класика, грація і елегантність. Цей вид спорту нерідко називають танцем з конем, настільки легкими, витонченими і летючими виглядають рухи кінної пари. Виїздку цінують за демонстрацію дивовижної гармонії вершника і його чотириногого партнера, а так само за поєднання потужності і імпульсу з гнучкістю та пластичністю, які демонструють виїздкові коні в манежі. Щоб показати такий клас виступів з конем, потрібні місяці і навіть роки регулярної методичної роботи, посидючість і терпіння. І хоч глядачам здається, що на змаганнях пара «танцює» сама по собі, легко і невимушено, насправді і вершник, і кінь працюють з максимальною віддачею під час манежної їзди. Найменша втрата рівноваги, ритму або почуття свого партнера можуть привести до збою при виконанні складних елементів вищої школи верхової їзди.

Виїздка або конкур: що обрати для дитини

Що обрати?

Вибрати вид кінного спорту може тільки сам вершник. Тренер, що розгледів талант, може лише рекомендувати ту чи іншу дисципліну. Виїздка або конкур – кожен вирішує для себе і з віком цей вибір може змінюватися. Наприклад, в зовсім юному віці дуже енергійні ходи і активні стрибки на конкурних тренуваннях можуть налякати дитину. Тому самім юним вершникам корисно витратити якийсь час на роботу над посадкою, рівновагою, балансом, а також розвивати почуття коня і точність управління своїм партнером. Це – основи виїздки, а ще це дуже важливо для будь-якої дисципліни кінного спорту.

У підлітковому віці юні вершники, які з дитинства займаються верховою їздою, вже мають міцну і впевнену посадку, а цікавість і допитливий розум просять нових емоцій і вражень. Багато з них із задоволенням починають пробувати себе в конкурі, поступово відпрацьовуючи техніку спочатку на кавалетті і низьких бар’єрах. Такі тренування корисні всім вершникам, адже стрибки відмінно допомагають поліпшити баланс і рівновагу, вчать бачити траєкторії руху і розраховувати їх проходження різними алюрами, розвивають почуття коня і привчають приймати швидкі рішення, а також нести відповідальність за їх наслідки. У виїздці ці навички також необхідні, адже без них не досягти гармонії з конем і не проїхати «чисто» навіть найпростіший тест.

До вікової категорії «юнаки» молоді вершники, як правило, вже визначаються зі своїм основним правлінням в кінному спорті. Комусь подобається екстрим, драйв, швидкість і відчуття польоту в конкурі, а комусь – краса, гармонія, ритмічність і єднання з конем у виїздці. Але і в зрілому віці інтереси можуть змінитися. В цьому немає нічого критичного, адже і виїздка, і конкур – це лише дві сторони багатогранника, під назвою «верхова їзда і робота з конем». Головне, щоб заняття кінним спортом приносили задоволення вашому юному вершникові.

Ваш кошик порожній