Кінний спорт

Види кінного спорту в Україні. Чим зайнятися вершнику-початківцю?

Міжнародна федерація кінного спорту офіційно визнає сім видів кінного спорту, але в Україні популярні лише два з них.

Сім основних дисциплін офіційного кінного спорту: виїздка, конкур, триборство, дистанційні кінні пробіги, вольтижировка, драйвинг і рейнінг. В Україні найпоширенішими є виїздка і конкур. Після того, як ви навчились впевнено сидіти в сідлі і керувати конем, можна вибирати для себе спеціалізацію. При цьому варто пам’ятати, що професійний кінний спорт відкритий для дітей і для дорослих.

Виїздка

Виїздка – це основа верхової їзди

Виїздка – це основа верхової їзди. Уміння легко і точно керувати конем, вимагати від нього чіткого виконання складних фізичних і гімнастичних вправ, це важливо в будь-якому виді кінного спорту. У виїздці ця майстерність відточується до рівня мистецтва. Якщо ви навчилися керувати конем по прямій, повертати і переходити з алюру в алюр, то саме час починати освоювати найпростіші фігури виїздки:

  • вольти (кола діаметром 8-10 метрів),
  • діагоналі,
  • серпантини,
  • «вісімки» та ін.

Такі вправи допомагають поліпшити контакт з конем, освоїти спільну з конем рівновагу, навчитися швидко орієнтуватися в манежі і використовувати більш тонкі засоби управління. Навчитися їм можна навіть в прокатній стайні, головна умова – кваліфікований тренер, який навчить виконувати прості, на перший погляд, вправи правильно.

Оцінити свій рівень можна на змаганнях в спеціальному класі «Аматори» – для любителів, які не мають спортивного розряду.

На наступному етапі вже можна переходити до більш складних вправ, такі як ранверс і траверс, поступка шенкелю, приймання, зміна ніг на галопі та ін. На змаганнях це вже відкриті класи, на які допускаються спортсмени без офіційного спортивного розряду.

Конкур

Конкур - це подолання перешкод, розташованих в певному порядку

Конкур – це подолання перешкод, розташованих в певному порядку. Цей вид кінного спорту вимагає хорошого балансу і рівноваги вершника.

Починати варто з невисоких кавалетті – через них проїжджають на рисі, а потім на галопі, щоб відпрацювати техніку і поліпшити свій баланс. Після кавалетті можна поступово піднімати висоту перешкод, і чергувати їх тип. Найпростішими вважаються хрестовина, чухонец і оксер. Ці перешкоди можна знайти майже в кожному кінному клубі. Зверніть увагу, дуже важливо навчитися правильно розраховувати підхід до перешкоди, точку відштовхування, силу і дальність стрибка.

Подолання невисоких перешкод – відмінна гімнастика для коня. Також, ці вправи допомагають зміцненню посадки, навіть для тих пар, що займаються виїздкою.

Після того, як ви почали впевнено проходити поодинокі перешкоди, можна виставляти нескладні зв’язки. Оцінити свій рівень можна на змаганнях в спеціальному класі «Аматори» – для любителів, які не мають спортивного розряду.

Природа конкуру заключається в тому, щоб пройти без помилок маршрут з декількох перешкод, вклавшись в заданий час. Рівень складності залежить від висоти перешкод і складності самих бар’єрів. На більш складному рівні на маршруті з’являться широтні перешкоди, системи, канави з водою та ін.

Ваш кошик порожній