Амуніція

Вибираємо вуздечку для коня: види, будова і основні відмінності

Вуздечка для коня є одним з основних засобів управління і знаходиться в списку базової амуніції, необхідної для роботи з конем. Але оскільки кожен кінь по-своєму унікальний, підібрати оптимальне спорядження буває непросто.

В першу чергу вуздечки розрізняються на два типи:

 • класичне наголов’я (трензельне або мундштучне) – ті, в яких передбачено «залізо» в роті у коня;
 • безтрензельні вуздечки – ті, в яких управління здійснюється за рахунок тиску на перенісся, потилицю, щоки та інші частини голови коня.

Будова вуздечок для коней типова для більшості моделей:

 • наголовач,
 • налобник,
 • нащічні ремені, до яких кріпляться трензель, мундштук, капсуль,
 • капсуль,
 • підборідник,
 • повід.
Вибираємо вуздечку для коня

Види вуздечок для коней

Класичні вуздечки

У спортивній вуздечці використовується трензельне залізо, а до капсуля часто пристібається «вісімка» (підгубний ремінь). У мундштучному наголов’ї «вісімки» немає, але додається ще одна пара нащічних ременів, до яких кріпиться мундштучне залізо, а також ще одна пара поводів.

Основні відмінності звичайних вуздечок полягають в будові капсуля (англійський, ганноверский, мексиканський, шведський, анатомічний і т.д.). Може варіюватися форма наголовача, положення нащічних і підборідника. За рахунок цього можна підібрати наголов’я, яке буде зручно будь-якому коню.

Найпопулярніший матеріал для вуздечок і наголов’я – шкіра. Вона відмінно зарекомендувала себе як м’який, але при цьому міцний матеріал, тож більшість спортсменів обирають амуніцію для коня зі шкіри.

Сьогодні можна зустріти вуздечки з тасьми (їх роблять з міцної щільної стропи). Такі вуздечки вважають зручними вершники, що виїжджають в кінні походи та беруть участь в дистанційних кінних пробігах. Ці вуздечки легко трансформуються в недоуздок на привалах. Також серед любителів верхової їзди стають популярними вуздечки з біотану.

Безтрензельні вуздечки

Безтрензельні вуздечки не передбачають будь-яке залізо в роті у коня. Тому вони найкраще підходять тим тваринам, які мають проблеми з ротовою порожниною, молодим коням на етапі підготовки до звичайної вуздечки, а також при роботі вершників-початківців на спокійних добре виїжджені конях.

Найбільш популярні варіанти безтрензельних вуздечок:

 • сайдпулл – за будовою схожий на недоуздок, але з більш щільно затягнутим капсулем;
 • хакамора – чинить тиск на перенісся коня за рахунок важеля;
 • вуздечка Кука – впливає на потилицю, щоки і перенісся, є найбільш неоднозначною моделлю безтрензельної вуздечки.

Грамотно вибрати вуздечку для коня можна лише знаючи та розуміючи особливості будови голови вашого улюбленця, специфіку його ротової порожнини, ступінь чутливості до впливу різних засобів управління. Вершнику з малим досвідом це буде важко, тому варто перед покупкою порадитися з тренером або з фахівцями HorseUa.com – як спортсмени і коневласники з багаторічним стажем, вони завжди готові поділитися своїми знаннями і дати рекомендації як вибрати амуніцію для коня.

Ваш кошик порожній