Шпори для кінного спорту

Шпори для верхової їзди – це допоміжний засіб керування конем і один з найвідоміших товарів для вершників. Вони вимагають певного рівня майстерності від вершника, щоб допомагати покращувати навички коня, не травмуючи його. Не менш важливо вміти правильно підібрати довжину і вид шпор.

Сьогодні на ринку кінних товарів представлена ​​величезна кількість шпор найрізноманітніших форм і моделей. Це обумовлено тим, що з простого засобу просування коня вперед за будь-яку ціну, шпори для верхової їзди перетворилися в інструмент дуже тонкого управління конем на складних вправах. Найголовніше при цьому – уміння вершника грамотно і своєчасно користуватися шпорами, а також правильно підібрані довжина і форма самих шпор.

Сучасні шпори виготовляються як правило зі спеціального сплаву металу. Він стійкий до ударів, легко миється і не боїться бруду. Але якщо надовго залишати шпори для верхової їзди з шаром кінського поту і бруду, то метал починається піддаватися корозії і втрачає зовнішній вигляд. Для тих, у кого немає можливості регулярно мити і чистити шпори, фахівці HorseUa рекомендують придбати спеціальний захист для шпор. Також, можна придбати спеціальний засіб для чищення шпор.

Як вибрати шпори для верхової їзди?

Є два параметри, за якими вибираються шпори для верхової їзди: довжина і форма.

Вибір довжини залежить від того, який вершник і на якому коні буде ними користуватися. Якщо нога вершника досить щільно лежить на боці коня по всій довжині, то і довжина шпори потрібна невелика. А якщо вершникові доводиться далеко відводити ногу назад, щоб дотягнутися до бока коня, то краще вибрати шпори з більшою довжиною.

За формою класична виїздка розрізняє два види: шпори і гардкроти.

  • Обов’язкова частина шпори – це наявність рухомого коліщатка (репейка) на кінці. Він може бути гладким або з зубчиками.
  • Гардкроти – це ті ж шпори, але без репейка, з гладким кінцем подовженою частини (шенкеля). Він може бути у вигляді кульки ( «крапельки»), скошеним ( «топірці»), просто гладким та iн. А може бути і зовсім відсутнім (підсилювачі шенкеля).

У сучасному кінному спорті поняття гардкроти забувається і шпорами для верхової їзди називаються всі види цього засобу управління.

Найбільш м’якими вважаються шпори-крапельки. Суворішими – топірці. При використанні шпори з репейком важливо стежити, щоб коліщатка вільно прокручувались, так вони будут менше завдати дискомфорту коню.

Тренчики, якими шпори для верхової їзди кріпляться на взуття вершника, можна вибрати як з тасьми, так і шкіряні – переваги є у обох видів. Якісні шкіряні тренчики більш довговічні, більш міцні і краще виглядають на нозі. Тренчики з тасьми легко застібаються в будь-якому місці, не вимагають спеціального догляду (досить промити в воді), коштують набагато дешевше шкіряних.

Якщо ви не впевнені точно які саме шпори вам потрібні – проконсультуйтеся з фахівцями магазину HorseUa. Маючи за плечима більш, ніж 10 років досвіду в кінному спорті, вони допоможуть вам підібрати той варіант, який найкраще допоможе вам досягти легкості і гармонії в роботі з вашим конем. До того ж ціни на весь асортимент магазину досить демократичні.

Порадитися і купити шпори для верхової їзди ви можете онлайн в кінному магазині HorseUa.