Кінний спорт

Скільки коштує кінь в Україні і від чого залежить ціна

«Скільки коштує кінь для верхової їзди? Чому так дорого? А скільки коштує звичайний кінь? ». Ці питання рано чи пізно задає кожен, хто почав серйозно займатися верховою їздою.

Купити коня сьогодні може будь-хто, з’їздивши на кінзавод або переглянувши приватні оголошення в Інтернет. Ціна коня залежить від дуже багатьох чинників. Його походження, вік, стан здоров’я, що вміє і чого може навчитися – це все впливає на вартість тварини. Єдиної схеми немає, і у кожного коня ціна буде складатися індивідуально і з урахуванням багатьох нюансів.

  • Молодий кінь цінується більше, так як «прослужить» довше.
  • Навчений кінь буде коштувати дорожче за молодого.
  • Хороший родовід – майже завжди перевага.
  • Життєві обставини можуть змусити господарів продавати хорошого коня за низькою ціною.

Породистий кінь в кінзаводах може коштувати недорого, якщо його забракували. При цьому кінь може бути абсолютно здоровий.

Професійний спорт

Професійний спорт

Це найдорожчий клас коней. Кінь для великого спорту може коштувати від кількох десятків тисяч доларів до мільйонів. В Україні таких екземплярів мало, тому що вони – результат багаторічної селекції і тренінгу. Їх можна порівняти з елітними марками автомобілів або професійними автомобілями для перегонів болідами – далеко не кожному по кишені і не кожен може реалізувати весь потенціал тварини.

Аматорський спорт

Аматорский кінний спорт зараз активно розвивається в Україні, тому і коней в цьому класі стає все більше. Це можуть бути тварини, вирощені на кінзаводах або завезені з-за кордону. Такі коні непогано показують себе на регіональних або національних змаганнях, але не можуть конкурувати з учасниками Чемпіонату Європи або Олімпійських ігор, наприклад. Ціна за такого коня буде варіюватися приблизно від $ 3 000 до $ 20 000.

Хобі-клас

Коні хобі-класу купуються для навчання новачків або щоб кататися на коні «для себе, для душі». Це може бути помісь або зовсім безпородних тварина будь-якого віку. А з навичок буде базова заїздка, основні елементи в манежі і невеликі перешкоди. Головними факторами тут будуть здоров’я і характер. Ціна від $ 500 – 1 500.

Лошата

Ціна за лоша залежить від того, де він народився (село або кінзавод), хто його батьки, який характер і перспективи у малюка. У будь-якому випадку, коштувати він буде дешевше, ніж дорослий кінь, адже поточні власники не витрачають сили, час і гроші на те, щоб його виростити і навчити.

Лошата

З бійні

Самий дешевий варіант отримати коня «для душі» – це забрати його з бійні. Багато кіннотників активно включаються в порятунок «списаних» коней, намагаючись викупити кого можна від переробки «на ковбасу». Як правило, в цьому випадку ви можете отримати коня за м’ясною ціною – сьогодні це 25-50 грн за кілограм. Але варто враховувати, що такі коні майже напевно мають проблеми зі здоров’ям, можуть бути дикими, або неготовими співпрацювати з людиною. Тут можна зустріти як лошат, так і «пенсіонерів». Але можна знайти і доброго коня, в непоганому стані, який виявився на бійні в силу обставин. До речі, коня на м’ясо можуть здати і конокради.

Задарма

Вкрай рідко, але можна зустріти оголошення: «Віддам даром коня». До такого рішення коневласників змушують, як правило, життєві труднощі. Оскільки утримання коня дороге задоволення і вимагає чимало часу кожен день, іноді господарі приймають рішення віддати коня безкоштовно, але в відповідальні руки, щоб забезпечити йому гідне життя.

Ваш кошик порожній