Новачкам

Сірий кінь: опис і фото сірих коней

Сіра масть унікальна, адже такі коні можуть за кілька років радикально змінити забарвлення.

Коні сірої масті при народженні можуть мати різний відтінок – гнідий, рудий, вороний та iн. Протягом перших місяців життя на їхньому тілі з’являються білі волоски і з часом кінь набуває відповідний колір:

  • темно-сірий, якщо лоша народився вороним;
  • червоно-сірий, якщо народився гнідим;
  • статево-сірий, якщо лоша народився рудим (домішка жовтого кольору в сірому).
Коні сірої масті

У дорослих коней є шерсть і чорного, і білого забарвлення. Відмінна риса цієї масті – «яблука», світлі плями, які утворюють характерний малюнок. Але іноді народжуються коні сірої масті без «яблук».

«Сивий» кінь

З віком у багатьох коней білого волосся стає більше, тому масть вважається «сивіючою». Найчастіше першою світлішає голова, а зап’ястя, скакальні суглоби і круп залишаються темними до останнього. Такий ефект досягається за рахунок того, що у деяких коней шкіра з віком починає гірше виробляти пігмент.

Кожен кінь світлішає по-своєму: хтось біліє за три-чотири роки, а хтось зберігає темний колір все життя. Повністю побілілого коня продовжують вважати світло-сірим. У деяких з часом можуть з’явитися маленькі «веснянки» на тілі – тоді масть буде називатися сірою в гречку.

Сивий кінь

Білонароджені коні

Дуже рідко зустрічаються білонароджені коні, які мають повністю біле забарвлення, рожеву шкіру, а їх колір не змінюється з віком.

Популярність масті

Популярність масті

Сіра масть зустрічається практично у всіх породах, за винятком тих, які виводилися строго за конкретними мастями.

Ваш кошик порожній