Амуніція

Сідло для коня – види та відмінності

Усі коневласники зустрічаються з необхідністю купити амуніцію для коня, яка б підійшла коню та вершнику. Сідло – один з ключових моментів в цьому питанні.

Перш, ніж купити сідло, потрібно зрозуміти, що сьогодні існує багато видів сідел – їх типи діляться залежно від їх призначення. При цьому в різних регіонах світу у сідел є свої національні особливості.

Наприклад, європейські види сідел трансформувалися з мисливських – там були важливими: безпека на пересіченій місцевості і можливість стрибати через перешкоди. Сідла типу вестерн з’явилися завдяки пастухам, яким необхідно було цілий день проводити в сідлі, переміщаючись по пересіченій місцевості, при цьому руки мали бути вільними, а посадка в сідлі повинна бути міцною на випадок різких рухів або зупинки коня. У цьому на них трохи схожі азіатські, які були максимально зручними для кочових народів сходу.

Спортивні сідла

Найпопулярніші сідла – спортивні (англійського типу): виїздкове, конкурне, триборне.

Виїздкове сідло: глибоке сидіння, висока задня лука, довге вертикальне крило і великі упори на ньому. Покликане забезпечити максимально глибоку і врівноважену посадку вершника з щільним контактом в області стегна і шенкеля.

Виїздкове сідло
Виїздкове сідло

Конкурне сідло: більш пологе сидіння, невисока задня лука (може бути круглою або квадратною), крило винесено вперед, упори більш жорсткі і розташовані під кутом для конкурної посадки. Його завдання – допомогти вершнику зберегти упор і рівновагу на стрибках.

Конкурне сідло
Конкурне сідло

Триборне сідло: дуже схоже на конкурне, але крило винесено ще більше вперед, дозволяючи вершнику ставати на польову посадку під час кросів.

Триборне сідло
Триборне сідло

Скакове сідло: найлегше і плоске сідло, лука практично не виступає, крило винесено максимально вперед, упорів немає. Дозволяє вершнику стояти над сідлом на дуже коротких стременах.

Скакове сідло
Скакове сідло

Універсальне і навчальне сідла дуже схожі між собою і є чимось середнім між виїздковим і конкурним. Найпоширеніші серед любителів, в прокаті, на прогулянках і в навчальних групах.

Спеціалізовані сідла

Вестерн (ковбойське сідло) ви безпомилково впізнаєте по характерному ріжку спереду і відсутністю амортизувальних подушок внизу сідла. В такому сідлі вершник може проводити верхом по кілька годин без шкоди для коня. Тому його цінують як прогулянковий варіант.

Вестерн
Вестерн

Безленчикове сідло є єдиним типом безкаркасного сідла. За рахунок відсутності ленчика, воно підходить будь-якому коню, навіть молодому. Крім того, воно не тисне на лопатки і ребра коня, тому в таких сідлах коні рухаються більш розкуто. Для вершника це відмінний прогулочно-універсальний варіант.

Безлінчикове
Безлінчикове

Дамське сідло стає все більш популярним, але використовується поки тільки любителями цього стилю їзди і реконструкторами. Його головні відмінні риси – дві передні луки: верхня охоплюється правою ногою, а нижня служить упором для лівої ноги вершниці. Сидіння широке і дуже пологе, а задня лука практично не виражена.

Дамське
Дамське

Вузькоспеціалізовані сідла

Скільки існує видів кінного мистецтва, стільки видів сідел буде для них створено. Крім основних, найбільш популярних нині, існують ще ряд різних типів сідел, наприклад:

  • спортивні (кінне поло, рисисті біга, пробіги, вольтижировки);
  • військові (кавалерійське, козаче, стройове, поліцейське, мисливське);
  • азіатські;
  • західного типу;
  • в’ючні.

Ваш кошик порожній