Седазін (50мл) – заспокійливе, анальгетик

SKU: 000049

0.00

Немає в наявності

Седазін Польща, 50мл – прозорий безколірний розчин. Ксилазин – це похідний тіазину. Його заспокійлива і анальгетична дія є ефектом стимуляції альфаг-адренергічних рецепторів центральної нервової системи. Релаксація скелетних м’язів є наслідком блокування міжнейронної передачі збудження в спинному мозку.

Склад: 1 мл препарату містить ксилазин гідрохлорид – 23,3мг (що відповідає ксилазину – 20 мг).
Допоміжні речовини: метилу парагідроксібензоат, натрій хлорид, вода для ін’єкцій.

Виробник: Польща

Седазін Польща, 50мл – заспокійливе, анальгетик для тварин у вигляді прозорого безколірного розчину. Застосовується коням, великій рогатій худобі, собакам, котам для зменшення болю при хірургічних втручаннях, діагностичних дослідженнях та для заспокоєння агресивних тварин. Його застосування також рекомендується перед проведенням ін’єкційного або інгаляційного наркозу (премедикація).

Склад:

1 мл препарату Седазін містить ксилазин гідрохлорид – 23,3мг (що відповідає ксилазину – 20 мг).
Допоміжні речовини: метилу парагідроксібензоат, натрій хлорид, вода для ін’єкцій.

Фармакологічні властивості

Ксилазин – це похідний тіазину. Його заспокійлива і анальгетична дія є ефектом стимуляції альфаг-адренергічних рецепторів центральної нервової системи. Релаксація скелетних м’язів є наслідком блокування міжнейронної передачі збудження в спинному мозку.

Після внутрішиьом’язового введення дія ксилазину починається через 5-10 хвилин, після внутрішньовенного – через 3 -5 хвилин. Анальгетична дія утримується протягом 10-15 хвилин, а заспокійлива – 0,5-4 годин (залежно від виду тварини). Дія препарату довше після внутрішньом’язового введення.

Дозування

Седазін вводиться внутрішньом’язово, підшкірно або внутрішньовенно.

Коні:

  • внутрішньом’язово у дозі 7,5-15 мл препарату на 100 кг маси тіла (тобто 1,5-3 мг ксилазину на 1 кг маси тіла);
  • внутрішньовенно 3-5 мл на 100 кг маси тіла (тобто 0,6 -1 мг ксилазину на 1 кг маси тіла).

При внутрішньовенному введенні препарат необхідно підігріти до температури тіла і вводити повільно.

Для запобігання порушеннь серцевої діяльності, препарат необхідно вводити разом з атропіном.

Протипоказання:

  • Не застосовувати при пізніх термінах вагітності (загроза викидня), за винятком пологів.
  • Не застосовувати при аритмії шлуночків серця та при шоку.
  • Не застосовувати одночасно з тіобарбітуратами або галотаном, тому що це викликає посилення порушень ритму серця.
  • Не застосовувати при цукровому діабеті, бо ксилазин зменшує рівень інсуліну.
  • Не застосовувати при станах непрохідності стравоходу у собак і кішок.
  • Дуже обережно застосовувати при конвульсіях, гострій недостатності нирок або печінки.
  • Не можна вводити ксилазин разом з адреналіном та іншими засобами, що збуджують симпатичну систему, або відразу після іх введення.

Застереження

Коні: ксилазин ускладнює нормальну перистальтику кишок, тому у коней він повинен застосовуватись виключно при коліках, що не піддаються лікуванню анальгетиками; слід уникати застосування у коней з ослабленою моторикою сліпої кишки; обережно застосовувати у коней, чутливих на гостре дифузне запалення основи шкіри копита; у коней з симптомами порушення діяльності системи дихання або з хворобами системи дихання може виникнути ядуха, тому слід застосовувати найменші з рекомендованих доз.

Велика рогата худоба: Під виливом ксилазину сповільняється моторика передшлунка, що може викликати метеоризм, тому рекомендується за кілька годин перед введенням не годувати і не поїти тварин; після введення ксилазину ослаблюються рефлекси руктації, кашлю та ковтання, тому під час повернення в свідомість тварини повинні залишатись в грудинній позиції,  при цьому необхідно уважно спостерігати за ними; великій рогатій худобі рекомендується вводити низькі та середні дози, а при дозуванні враховувати індивідуальну чутливість тварин.

Для уникнення передозування, слід визначити правильну дозу, а для цього потрібно максимально точно визначити масу тіла тварини.

У разі випадкового введення собі препарату необхідно звернутися до лікаря!

Необхідно проявляти велику обережність при поєднанні ксилазину з опіоїдами, оскільки ліки, що проявляють невродепресивну дію на нервові центри (анестетики, анальгетики), посилюють дію ксилазину. Це викликає посилення кардіодепресивної дії, ослаблення дихальних функцій та гіпотенсивної дії.

Зберігання:

Зберігати в сухому, темному, не доступнеому для дітей місці при температурі від 15° до 25° С.

Термін придатності:

2 роки. Після першого відбору з флакону, препарат необхідно використати протягом 28 діб, за умов зберігання в темному місці при температурі від 2° до 8°С.

Виробник:

Польща