Амуніція

Попона для коня: як вибрати і в чому їх відмінності

Існує багато варіантів попон для коней, тому дуже важливо перед покупкою визначити який вид вам потрібен і як підібрати розмір, адже правильний вибір попони допоможе зберегти здоров’я вашого коня. Тому перш ніж купувати або шити попону для коня своїми руками, потрібно зрозуміти, що вам потрібно – це допоможе вибрати попону для коня правильно.

Попони для коней ділять на три основних види: прогулянкові, денникові і напівпопони. Якими бувають попони, в чому їх відмінності і на що варто звернути увагу при покупці?

Денникові попони

Денникові попони поділяють на два види: попона для сушіння та попона для сну. Попона для сушіння – це флісова попона, завдання якої швидко висушити коня, якщо він пропотів під час роботи або потрапив під дощ. У такій попоні обов’язково має бути підхвостник, який не дасть їй сповзти, а коню – наступити і порвати попону. Нагрудна частина може бути посилена підкладкою, а для шиї може бути спеціальний капор. Флісові попони так само часто використовують як захист від протягів і вогкості у денниках або під час транспортування коня.

Флісова попона для коня
Флісова попона для коня

Важливо:

денникова попона не повинна щільно облягати тіло коня, щоб дозволяти повітрю циркулювати;
вологу попону не можна залишати надовго – її потрібно зняти, як тільки кінь підсохне.

Спальна попона одягається на ніч, тому вона коротша і має більш глибокий виріз для шиї. Так попона не заважатиме коню лягати і вставати в деннику. Обов’язково перевіряйте наявність підхвостника та ременів, щоб ваш улюбленець не порвав попону, яка сповзла. Якщо у вашій стайні є протяги, сирість або низька температура повітря, а кінь стрижений або короткошерстий, то варто обрати вовняну або джутову попону з підкладкою з флісу.

Прогулянкові попони

Прогулянкові попони для коней поділяються на робочі і для левади, але за кроєм вони дуже схожі між собою. Оскільки прогулянкові попони використовуються при вологій або вітряній погоді, вони шиються двосторонніми: зверху непромокаючий матеріал, а знизу – теплий м’який фліс. Відмінні риси прогулянкових попон:

  • не мають шва на спині (щоб уникнути протікання);
  • спеціальні складки в області плеча і нагрудній частині, щоб попона не обмежувала рухи коня;
  • додаткові м’які резинки або ремінці для кріплення попони в області стегон для фіксації під час активного бігу;
  • може бути присутнім капор, що вкриває шию коня.

Зимові попони шиються з щільного матеріалу і утеплюються синтепоном або ватином.

Зимова попона для коня
Зимова попона для коня

Зверніть увагу, що зимова попона просто необхідна якщо:

1) ви голите свого коня взимку;
2) кінь стоїть в теплій стайні, але виходить гуляти або працювати на сильний мороз.

Осінньо-весняні попони для коней виготовляються з плащової або прогумованої тканини з підкладкою з бавовни. А літні – це просто тонкі попони для сушки і захисту від протягів (можуть використовуватися як денникові). Ще один варіант літніх прогулянкових попон – антимоскітні. Вони шиються зі спеціальної сітчастої тканини, яка захищає шкіру коня від укусів комах.

За відгуками деяких коневласників, антимоскітні попони не завжди добре справляються із захистом від комах. У той же час вони досить швидко рвуться і стають непридатними для використання.

Напівпопони

Єдина конструктивна особливість напівпопони в тому, що вона закриває лише частину тулуба коня – спину і круп, а кріпиться до сідла.

Напівпопона для коня
Напівпопона для коня

Як визначити розмір попони

Визначити потрібний розмір попони дуже легко. Для цього сантиметром уздовж хребта вимірюємо довжину спини від холки до ріпиці хвоста. Отриманий результат в сантиметрах буде потрібним вам розміром попони.

Ваш кошик порожній