Амуніція

Підбираємо стремена: види, типи та відмінності стремен для вершників

Серед вершників-початківців мало хто замислюється про підбір стремен, помилково вважаючи, що ця деталь спорядження не є ключовою. Насправді грамотно підібрані стремена не тільки додадуть зручності, але і забезпечать підтримку суглобам та безпеку для вершника.

Сьогодні виробники пропонують різні види стремен для верхової їзди – від класичних до сучасних високотехнологічних. Крім своєї основної функції – точки опори, стремена можуть також забезпечувати безпеку вершника, амортизувати поштовхи і удари, полегшувати навантаження на суглоби, впливати на біомеханіку вершника і допомагати утримувати ногу в правильному положенні для точних і чітких команд.

Підбираємо стремена

Вибір стремен для вершника може бути нелегким, важливо враховувати:

  • свій рівень підготовки і перспективи його зростання,
  • дисципліну кінного спорту, якою ви займаєтеся або плануєте займатися,
  • анатомічні та фізіологічні особливості свого тіла,
  • фінансові можливості.

Зверніть увагу, що в кінному спорті йде тенденція на посилення вимог щодо безпеки вершника (особливо дітей), тому на деяких змаганнях може бути обов’язковою умовою використання саме безпечних стремен.

Типи стремен для верхової їзди

Найпопулярнішими на сьогодні поки залишаються класичні стремена. Вони виготовляються з нержавіючої сталі і при акуратному використанні можуть служити вічно. Їх слабке місце – гумові вкладиші, які з часом стираються, що погіршує зчеплення ноги і стремена, але ця деталь легко замінюється новою. Такі стремена є одними з найбільш бюджетних варіантів незалежно від виробника.

Безпечні стремена з гумкою, що відстібається – найдешевший варіант в категорії безпечних стремен. Схожі на класичні, але із зовнішнього боку металева дужка замінена гумкою, щоб в разі падіння вершника стремено «відкрилося», не давши нозі застрягти в ньому. Такий варіант може стати ідеальним поєднанням ціна/безпека для вершників-початківців. До цих стремен варто відразу купити запасний комплект гумок – це витратний матеріал, який забезпечує вашу безпеку.

Безпечні стремена зі зчленуванням – також аналог класичних стремен, але на обох бічних дужках є зчленування, яке робить нижню платформу рухомою. За рахунок цього при падінні вершника стремено наче складається, звільняючи ногу. Гумові ущільнювачі на зчленуваннях не дають платформі бовтатися просто так, тому під час верхової їзди ці стремена поводяться як звичайна класика.

Композитні стремена – це нове покоління з високотехнологічних полімерів. Вони дуже легкі, але досить міцні, щоб витримувати навантаження кінного спорту. При цьому вставки в композитні стремена також виготовлені з полімерів, тому забезпечують краще зчеплення, ніж гумові в класичних стременах. Ще один приємний бонус – це багата кольорова палітра, що дозволяє персоніфікувати своє спорядження.

Алюмінієві стремена – вибір професіоналів. Дуже легкий, але міцний метал відповідає всім вимогам з надійності та міцності. Додаткова перевага – більш широка платформа, що підвищує стійкість ноги вершника. Такі стремена не просто пофарбовані в різні кольори, але і оброблені спеціальним покриттям, що захищає їх від подряпин.

Найкращими щодо міцності та безпеки є безпечні стремена з відкидною дужкою (саме такі стремена використовують спортсмени топ-рівня). В них зібрані всі переваги, які можуть дати вершникові сучасні технології: чудова амортизація і баланс, широка основа з відмінним зчепленням за рахунок невеликих шипів, максимальна безпека і надійність завдяки конструкції та сучасним матеріалам. Приємні дрібниці – можливість вибору кольору та персоналізації.

Ваш кошик порожній