Екіпірування

Одяг для їзди верхи: що вдягнути для катання на коні

Правильний одяг для їзди верхи дуже важливий, якщо ви хочете отримати користь від верхової їзди, оскільки від одягу залежить ваш комфорт, безпека та позитивні враження.

Збираючись на заняття з верхової їзди (навіть на ваше перше заняття) продумайте, чи вся необхідна екіпіровка у вас є. Деякі речі забезпечать вам комфорт під час тренування, деякі – полегшать ваші зусилля, а деякі – просто необхідні для вашої безпеки.

Одяг для верхової їзди

В першу чергу варто задуматися про штани. Спеціальні бріджі для верхової їзди мають тканинну або замшеву вставку (лею) на внутрішній стороні стегна. Лея може бути колінною або повною. Таким чином поліпшується зчеплення з поверхнею сідла, тож вам нічого не буде доставляти дискомфорту. Ви можете замінити бріджі лосинами, легінсами або облягаючими спортивними штанами. Головне, щоб не було товстих внутрішніх швів, які розітруть ваші ноги під час їзди. Штани повинні бути неслизькими і не заважати рухам.

Одяг для їзди верхи

Категорично не допускаються спідниці, шорти та інший одяг, який залишає відкритими гомілки.

Рукавички для верхової їзди допоможуть захистити руки від сонця, обвітрювання і замерзання. Крім того, в рукавичках вам буде простіше міцно тримати повод, не допускаючи його прослизання.

Гольфи для верхової їзди додадуть комфорту, тому що не будуть загортатися під чобітьми або крагами і захистять вашу шкіру ніг від потрапляння піску, тирси або сіна.

Влітку варто надіти комфортну сорочку або футболку з легкої дихаючої тканини. Оптимально, щоб плечі і руки були закриті – це не дасть шкірі згоріти, а заодно захистить від подряпин в разі падіння. У холодну пору року рекомендується вибирати не тісний светр, теплий жилет або коротку куртку, яка закриває поперек від продування в сидячому положенні, але при цьому не буде заважати верховій їзді та не буде залазити між сідлом і вершником.

Взуття для верхової їзди

Для верхової їзди можна вибрати чоботи або черевики і краги (спеціальний захист гомілки). Ключові моменти: рівна підошва, невисокий явно виражений каблук заввишки 1-2 см, щільна якісна шкіра. Таке взуття захистить ваші ноги, якщо кінь випадково наступить, а так само вбереже від розтирання гомілки путлищем. Перш ніж купувати професійне взуття на перші заняття, можете підібрати потрібне в своєму гардеробі. Головне, щоб з внутрішньої сторони гомілки не було блискавки, шнурівки і інших виступаючих елементів, які можуть дряпати бік коня.

Читайте також: Як вибрати взуття для верхової їзди.

Взуття для верхової їзди

Небезпечно взувати шльопанці, босоніжки, туфлі, взуття на високих підборах.

Захисне екіпірування

Найважливіше – це захисний шолом. За технікою безпеки, він повинен бути одягнений на вас, навіть якщо ви просто виводите або заводите коня. Шолом повинен бути:

  • міцним,
  • добре витримувати удар,
  • щільно сидіти на голові, не чинити тиск та не теліпатися.

Записуючись на заняття з верхової їзди, обов’язково уточніть, чи надає клуб захисні шоломи своїм клієнтам.

Захисне екіпірування

Захисний жилет сьогодні обов’язковий для дітей на всіх змаганнях з кінного спорту. На заняття в професійних клубах пропонують своїм клієнтам захисні жилети. Їх функція – вберегти вас від травм у разі падіння.

Такі аксесуари і прикраси як кільця, сережки, браслети, ланцюжки і довгі шарфи на тренування по верховій їзді краще не вдягати. По-перше, так ви не ризикуєте їх втратити в манежі, а по-друге, так ви уникнете дрібних, але неприємних травм. А ось резинку для волосся візьміть обов’язково – якщо у вас не коротка стрижка, то волосся потрібно прибрати в хвіст, щоб не заважало.

Ваш кошик порожній