Кінний спорт

Навчання виїздці в Києві: де і скільки коштує?

Виїздка – один з найкрасивіших видів кінного спорту. Освоїти ази цієї дисципліни і досягти певної майстерності під силу кожному.

Для того щоб приступити до виїздки, як до спортивної дисципліни, дуже важливо напрацювати базу – основу верхової їзди в цілому. Цьому можна навчитися практично в будь-якому кінному клубі, головне – хороший досвідчений тренер. Лише після цього можна переходити на наступний рівень і випробовувати свої сили в спортивних дисциплінах.

Виїздку часто порівнюють з грою на музичних інструментах. Це дуже тонке і складне мистецтво взаємодії з конем і управління ним непомітно для оточуючих. А результатом стає справжній парний танець з конем. І як не можна прийти в балетну школу не вміючи ходити, так і не можна займатися виїздкою, не навчившись азам верхової їзди. Тут дуже важливі – хороша незалежна посадка і вміння відчувати коня. І на цьому етапі стає дуже важливим рівень підготовки коня, на якому ви займаєтеся. Тому для навчання виїздці варто вибрати спортивний кінний клуб, в якому є кваліфіковані тренера по цій дисципліні і відповідні коні.

Виїздка

Вибір клубу для заняття виїздкою

В першу чергу дуже важливо знайти «свого» тренера. Це повинен бути досвідчений фахівець, професіонал своєї справи. Причому зверніть увагу, що хороший спортсмен не обов’язково може бути хорошим тренером. Тому важливо знати яких успіхів ваш учитель зумів досягти сам, але не менш важливо й те, яких результатів добиваються його учні. Більшість тренерів працюють в штаті в конкретних кінно-спортивних клубах, але багато хто з них може виїжджати на приватні заняття в інші клуби.

Другим вашим учителем стане кінь. В ідеалі це має бути добре виїжджений, досвідчений кінь, який знає, розуміє і може виконати ті вправи, які від нього будуть потрібні. Це сильно полегшує і спрощує процес навчання вершника. Амуніція для виїздки потрібна вже спеціалізована: виїздкове сідло, хороший амортизатор під нього, наголов’я з мундштуком замість звичайної трензельної вуздечки.

Третя важлива складова комфортного навчання виїздці – хороший манеж і зручний графік для тренувань. Виїздковий манеж повинен мати розміри 20м * 60м. Для відпрацювання окремих елементів допускається малий манеж, розміром 20м * 40м. Манеж повинен бути обладнаний якісним грунтом, безпечними бортиками і буквами-маркерами. Тому при виборі клуба для занять з виїздки, не полінуйтеся оглянути ваше майбутнє робоче поле.

Скільки коштує заняття з виїздки

Розклад тренувань у манежі – це нормальна практика для спортивних стаєнь. Така організація дозволяє всім займатися в заздалегідь обумовлений час, не створюючи натовпу і не заважаючи один одному. Як правило, в серйозних клубах поділяють манежний час, в тому числі, за типом занять: виїздка, конкур, кордова робота (якщо умови не дозволяють «рознести» їх територіально).

Скільки коштує заняття з виїздки в Києві?

Вартість спеціалізованого тренування з виїздки залежить від того, в якому клубі і з яким тренером ви плануєте займатися. Найпростішим основам вас можуть навчити в багатьох прокатних стайнях, де вартість такого заняття складе від 300 грн на годину. У респектабельних клубах навчання в іменитих майстрів цього спорту може коштувати від 1000 до 1500 грн в годину.

Ваш кошик порожній