Кінний спорт

Навчання конкуру в Києві: де і скільки коштує?

Конкур – це спорт для сильних і рішучих людей. Не всі зможуть взяти серйозні бар’єри, але навчитися стрибати через перешкоди і насолоджуватися моментами польоту – можливо.

Перш ніж піти в конкур, вершнику потрібно навчитися міцно сидіти в сідлі, впевнено керувати конем і розвинути чудове почуття рівноваги. Все це відпрацьовується під час спеціальних вправ при початковому навчанні верховій їзді. Лише при досягненні певного рівня майстерності можна приступати до стрибків.

Конкур – не тільки видовищний вид спорту, але ще і травматичний, тому дуже важливо починати навчання у хороших майстрів, щоб відразу напрацювати правильну техніку стрибка.

Для конкуриста важливо вміти добре триматися на коні – баланс і рівновага допоможуть триматись вершнику і не заважати коню робити його складну роботу. Не менш важливим є вміння керувати конем, переконувати його виконувати ваші команди без роздумів і прораховувати дії вашої пари наперед, щоб прийняти найоптимальніше рішення. Все це дуже складна і тонка наука, якій можна навчитися тільки у хороших фахівців.

Конкур

Вибір клубу для заняття конкуром

Як і в будь-якому спорті, в конкурі тренер «вирішує» все. Якщо потрапите до професіонала, то навчитеся не просто стрибати через кольорові палички. Вас навчать:

  • правильній посадці, яка дасть коню максимальну свободу в момент стрибка,
  • грамотному розрахунку дистанції, що дозволить прораховувати зручні траєкторії заїзду на перешкоди і оптимальну точку відштовхування,
  • виважено розподіляти сили спортивної пари, щоб проходити маршрути з найкращими результатами,
  • швидко приймати рішення і бути лідером у вашій парі вершник-кінь.

Конкур – це складна і точна наука, в якій недостатньо просто вміти їздити на коні. Тому вибираючи тренера з конкуру, дивіться не тільки на його спортивні досягнення, а й на те, наскільки добре він володіє теорією, чи вміє передавати свої знання і досвід учням.

Не всякий кінь підходить для конкуру. Тут потрібні жвавість, активна робота задніх ніг, потужний поштовх, гарний баланс при приземленні і вміння проходити різкі повороти. Для початківців конкуристів добре підійдуть досвідчені коні- «самовози», які вже самі знають що і як потрібно зробити. Тому перш, ніж записуватися на тренування, подивіться на запропонованих коней в роботі – чи зможуть вони навчити вас? Заодно зверніть увагу на амуніцію: вам знадобляться конкурне сідло, трензельна вуздечка, ногавки і підперсьє з мартингалом.

Гарне поле дуже важливе для професійної підготовки конкуристів. Поодинокі перешкоди і невеликі зв’язки можна відпрацьовувати і в маленькому манежі, але щоб навчитися проходити маршрути, знадобиться повноцінне конкурне поле. Згідно з вимогами Міжнародної федерації кінного спорту, площа критого манежу для конкуру повинна бути не менше 1200 м2 з шириною від 20 м. А для відкритого поля площа повинна складати мінімум 3200 м2 з шириною від 40 м. Поле має бути обладнано різними видами бар’єрів в достатній кількості, щоб можна було побудувати маршрут. Грунт повинен бути хорошої якості, щоб мінімізувати навантаження на коней.

Скільки коштує заняття з конкуру

Скільки коштує заняття з конкуру у Києві?

Спробувати свої сили в подоланні простеньких одиночних перешкод можна в будь-який прокатній стайні. Вартість такого заняття в Києві починається від 300 грн на годину. Заняття з конкуру у заслужених майстрів в професійних спортивних клубах обійдеться в 1000-1500 грн за годину залежно від рівня клубу і майстерності тренера

Ваш кошик порожній