Ксіла 2% (50мл) – снодійне, заспокійливе

SKU: 000271

0.00

Немає в наявності

Ксіла (Ксила) 2%, 50мл – прозорий стерильний розчин для iн’єкцiй. Препарат проявляє седативну, аналгезуючу дію, а також діє як міорелаксант. ATCvet класифікаційний код: QN05CМ – інші снодійні та заспокійливі ветеринарні препарати.

Склад: 1 мл препарату містить ксилазину гідрохлорид 23,3 мг
Допоміжні речовини: натрію метабісульфіт, кислота лимонна, пероксид водню, бензиловий спирт,натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Виробник: Нідерланди

Ксіла 2%, 50мл – прозорий стерильний розчин для iн’єкцiй. Використовується як заспокійливе для агресивних тварин перед оглядом і транспортуванням, для послаблення болю у великої рогатої худоби, коней, овець, собак та котів, а також для премедикації перед хірургічним втручанням.

Склад:

1 мл препарату містить ксилазину гідрохлорид 23,3 мг
Допоміжні речовини: натрію метабісульфіт, кислота лимонна, пероксид водню, бензиловий спирт,натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Фармакологічні властивості:

ATCvet класифікаційний код: QN05CМ – інші снодійні та заспокійливі ветеринарні препарати.
 Препарат має седативну, аналгезуючу дію, а також діє як міорелаксант. Ксилазин – α2-адренергічний агоніст. Препарат діє на центральну нервову систему, активізацією α2-адренергічних рецепторів, зменшує виділення норадреналіну. Стимулюючи α2-адренергічні рецептори, ксилазин проявляє знеболювальну та заспокійливу дії. Також препарат викликає релаксацію скелетних м’язів шляхом блокування інтраневрального передавання імпульсів в ЦНС.

Застосування:

Ксіла 2% застосовується для премедикації перед хірургічним втручанням, як заспокійливий засіб для агресивних тварин перед оглядом і транспортуванням, а також для послаблення больової реакції у великої рогатої худоби, коней, овець, собак та котів.

Дозування:

Ксіла 2% вводиться внутрiшньовенно, внутрiшньом’язово, пiдшкiрно.

Коні:
 внутрішньовенно – 4 мл препарату на 100 кг маси тіла тварини, внутрішньом’язово – 10 мл препарату на 100 кг маси тіла тварини. 
При складних операціях Ксіла комбінують з іншими анестетиками внутрішньовенно у дозі 4 мл препарату на 100 кг маси тварини і інгаляційний наркоз.

Велика рогата худоба: внутрішньом’язово:

  • Доза І – 0,25 мл препарату на 100 кг маси тіла тварини – для заспокоєння, незначної релаксації, помірної анальгезії при невеликих операціях.
  • Доза ІІ – 0,5 мл препарату на 100 кг маси тіла тварини – викликає середню седативну дію, розслаблення м`язів і анальгезію, які достатні для невеликих операцій на дійках, ратицях (панарицій) та інші. Здатність стояти у тварини зберігається.
  • Доза ІІІ – 1 мл препарату на 100 кг маси тіла тварини – сильний прояв усіх ефектів; застосовують при складних хірургічних втручаннях, у поєднанні з додатковою місцевою або провідниковою анестезією. Здатність стояти у більшості випадків не зберігається.
  • 
Доза IV – 1,5 мл препарату на 100 кг маси тіла тварини – слід вводити лише у виключних випадках, після попереднього голодування протягом декількох годин, при дуже болючих або довготривалих операціях, а також для досягнення довшого періоду заспокоювання і особливо сильної релаксації м`язів.

Вівці:
 внутрішньом`язово у дозі 0,15 мл препарату на 10 кг маси тіла тварини
.

Собаки:
 внутрішньом`язово або внутрішньовенно у дозі 0,15 мл препарату на 1 кг маси тіла тварини. Препарат можна застосовувати із кетаміном: 0,1 мл Ксіла на кг маси тварини та 6,0-10,0 мг кетаміна на кг маси тіла тварини

Коти:
 внутрішньом`язово або підшкірно у дозі 0,15 мл препарату на 1 кг маси тіла тварини. Ксіла 2% можна застосовувати із кетаміном, в тій же комбінації, як і собакам.

Протипоказання:

  • Застосовувати дуже обережно при конвульсіях, гострій недостатності нирок або печінки.
  • Не застосовувати при хворобах системи дихання.
  • Не застосовувати тваринам із порушеннями функції серця та у період вагітності.
  • Не застосовувати при станах непрохідності стравоходу у собак і кішок.
  • Не застосовувати при цукровому діабеті (ксилазин зменшує рівень інсуліну).
  • Не можна вводити ксилазин одночасно з адреналіном та іншими засобами, що збуджують симпатичну систему або відразу після їх введення.

Застереження:

Не дозволяється забій тварин на м’ясо через 3 доби після останнього застосування препарату. Споживання молока людьми дозволено через 2 доби після останнього застосування препарату.

Форма випуску:

Ксіла (Ксила) 2% випускається у флаконах із прозорого скла, що закриті гумовим корком під алюмiнiєву обкатку по 50 мл.

Зберігання:

Препарат слід зберігати у сухому, темному місці при температурі від +15°С до +25°С.

Термін придатності:

3 роки. Після першого відбору з флакону, препарат необхідно використати протягом 14 діб, за умов зберігання в темному місці при температурі від +2°С до +8°С.

Виробник:

Нідерланди