Кінний спорт

Кінний спорт для дітей: корисні поради батькам

Які перспективи є у маленького вершника? Яку користь він отримає від занять верховою їздою? І головне – з чого почати своє знайомство з кінним спортом?

Основна риса кінного спорту – можна починати займатися в будь-якому віці. Але якщо ваша дитина обожнює коней і мріє проводити з ними якомога більше часу, то відкладати початок тренувань немає сенсу. На те є багато вагомих причин.

Кінний спорт для дітей – з чого почати?

Посадити малюка на спокійного коня або поні можна вже в 3-4 роки, щоб він почав звикати до нових відчуттів. Головне в цьому віці, щоб дитина не злякалась висоти і похитування. Тому будьте готові, що вас попросять супроводжувати вашого малюка, притримуючи його в сідлі і страхуючи, поки інструктор вестиме коня в поводу.

У більш ранньому віці варто приводити дітей на стайню подивитися на коней і тренування, показати їм змагання, розповідати історії і читати казки про коней, щоб стимулювати інтерес.

Серйозні самостійні тренування можна починати на поні в 5-6 років, коли діти вже здатні самостійно триматися в сідлі, зосередитися на занятті і виконувати вказівки тренера.

Вибір місця для тренувань

Вибір місця для тренувань

Сьогодні практично в кожному місті є кілька кінних клубів, де готові взяти на навчання дітей будь-якого віку. Вибираючи базу для тренувань обов’язково орієнтуйтесь на ключові фактори (в порядку убування важливості):

  1. Тренерський склад. Це найважливіший момент, оскільки саме від тренера, в першу чергу, залежить наскільки ваша дитина полюбить цей спорт і яких успіхів вона досягне. Якщо ви налаштовані займатися кінним спортом серйозно, не соромтеся запитувати про його кваліфікацію та досвід як спортсмена (особисті досягнення) і як тренера (успіхи його попередніх учнів). Подивіться, як проходять тренування і як тренера працюють з дітьми, послухайте відгуки інших батьків.
  2. Коні. Навіть в прокатній стайні можна отримати відмінну базову підготовку, якщо там є грамотний тренер і хороші навчені коні. Подивіться, в яких умовах утримуються коні, в якому вони стані і що вміють. Недоглянутий виснажений кінь, що вміє лише катати людей в парку, не зможе стати хорошим учителем.
  3. Розташування клубу. Оскільки вашій дитині доведеться поєднувати заняття з кінного спорту з навчанням та іншими позашкільними заняттями, важливо щоб стайня знаходилася недалеко від будинку. Тоді дитина не буде витрачати дорогоцінний час на дорогу і зможе дотримуватися правильного розпорядку дня.
Переваги кінного спорту для дітей

Переваги кінного спорту для дітей

Користь для дітей від занять кінним спортом складно переоцінити.

По-перше, виховний момент. Кінний спорт загартовує характер, оскільки без старанної роботи над собою (в першу чергу), тут складно отримати результат. Виховується дисципліна – коні великі і сильні тварини, без неухильного дотримання правил з ними буде складно впоратися. Крім того дитина стає відповідальною, адже йому необхідно доглядати за своїм партнером.

По-друге, користь для здоров’я. Під час занять кінним спортом тренується все тіло, активно працюють м’язи ніг, спини, преса, рук. За рахунок цього поліпшується постава, підвищується витривалість, тренується вестибулярний апарат, зміцнюється імунітет і нервова система, знімається напруга і стрес.

Все це допомагає дитині рости і розвиватися міцною, здоровою, відповідальною і щасливою.

Ваш кошик порожній