Новачкам

Кінне триборство – що це?

Триборство в кінному спорті по праву вважається одним з найскладніших випробувань, як для вершника, так і для коня. Цей вид спорту включає в себе відразу три різні дисципліни і демонструє найсильніші якості спортивної пари.

Кінне триборство зародилося з випробувань кавалерійських коней: виїждженість і підпорядкування; витривалість і здатність долати різноманітні перешкоди на пересіченій місцевості; здатність до швидкого відновлення після кросу. З 1912 року кінне триборство, як і виїздка, стало однією з олімпійських дисциплін.

Що таке кінне триборство?

Кінне триборство зазвичай проводиться протягом трьох днів:

  • в перший день вершник проходить тест з виїздки – манежна їзда;
  • у другий день на пару чекає крос по пересіченій місцевості з різноманітним ландшафтом і складними перешкодами;
  • в третій день вершника тестують на конкурному полі – оцінюється здатність коня швидко відновитися після важкого кросу.

Манежна їзда проводиться за всіма правилами змагань з виїздки: бойове поле розміром 20*60 метрів, в якому вершник повинен виконати певний набір елементів в заданій послідовності. Схема їзди легша ніж в класичній виїздці але оскільки кінь готується також для конкуру і кросу, тут важливо вміння вершника підтримувати спокій і зібраність свого партнера. Судді присуджують бали за слухняність і підпорядкування коня, його гнучкість і еластичність рухів, правильність і точність виконання фігур.

Крос у важких польових умовах – найскладніше випробування для спортивної пари. Протяжність маршруту може становити від 1,6 до 3,2 км.

  • На першій ділянці маршруту потрібно проїхати по дорогах і стежках та впоратись в заданий час.
  • На другій ділянці вершників чекає стипль-чез та перешкоди, що не руйнуються: висотні, широтні, паркани, живоплоти, засіки, канави, колоди, перешкоди типу «стіл», перешкоди з дахом, водні перешкоди. Цей відрізок також потрібно пройти без перевищення ліміту часу.
  • Третя ділянка маршруту складається з доріг і стежок – він необхідний для того, щоб допомогти коню відновитися після складної траси з перешкодами.
  • На початку останнього відрізку шляху коню надається 10 хвилин на відпочинок. Як правило, в цей час коня обмивають, оглядають та шагають. Заключною дистанцією буде крос, в якому штрафні бали також призначаються за відмову коня стрибати або обнесення перешкоди, падіння вершника.
Кінне триборство

Перед конкуром коні проходять ще один ветеринарний контроль. На маршрут вершники виходять в залежності від набраних в попередні дні штрафних очок – кращі виходять на бойове поле останніми. Правила не відрізняються від класичного конкуру.

Переможця в змаганні визначають загальною сумою штрафних балів за підсумками трьох днів.

Види кінного триборства

Кінне триборство може проводитися також протягом одного або двох днів.

  • У одноденному триборстві протягом одного дня вершники беруть участь спочатку в виїздці, потім в конкурі, а в кінці проходять крос.
  • У дводенному триборствоі в перший день спортсмени змагаються у манежній їзді і конкурі, а на другий день їдуть полегшену версію польових випробувань.

Ваш кошик порожній