Новачкам

Кінне поло – що це? Історія, правила, цікава інформація про гру

Історія кінного поло обчислюється століттями. Як і інші види сучасного кінного спорту, своєю появою ця гра зобов’язана вишколі кінноти. Наприклад, з XIX століття у Великобританії кінне поло вважалося частиною аристократичного способу життя, і протягом тривалого часу було частиною обов’язкової підготовки офіцерів у кавалерії.

Сьогодні кінне поло є одним з найпопулярніших видів кінного спорту, особливо в Англії, США, Аргентині, Австралії, ОАЕ, Індії, Пакистані і т.д. Серед гравців в кінне поло можна зустріти членів монарших сімей та перших осіб держав, а серед фанатів цього виду спорту чимало знаменитостей. Матчі високого рівня – це своє роду місце зустрічі для представників вищого світу (за аналогією зі кінними перегонами в Великобританії).

Що таке кінне поло?

Кінне поло – це гра, в якій учасники двох команд верхом на конях намагаються забити спеціальними ключками максимальну кількість голів у ворота противника. Особливість цього спорту в тому, що кожен член команди повинен віртуозно володіти мистецтвом верхової їзди і вміти робити точні удари по м’ячу на великій швидкості. Спеціально для кінного поло в останні десятиліття була виведена особлива порода поло-поні: невисоких, витривалих, дуже жвавих і маневрених коней. У найбільш напружені моменти гри коні спортсменів можуть показувати швидкість до 60 км / год.

На початку ХХ століття кінне поло п’ять разів було представлено на Олімпійських іграх.

Правила кінного поло

У кожній команді з кінного поло по чотири гравці. Перші два номери – це форварди, четвертий – захищає ворота, а третій номер є універсальним гравцем і в залежності від ситуації, може допомагати як у нападі, так і в захисті. Суддя переміщається по полю також верхи, йому можуть допомагати один або два лінійних судді (теж на конях).

Ключка завжди повинна бути в правій руці гравця. Дозволені різні види ударів: вперед, в сторону, назад, з правого і з лівого боку коня. Піднімати і кидати м’яч на поле може лише суддя, для цього у нього є спеціальна ключка.

Гра кінне поло поділяєтся на періоди, які називаються «чакер». Найчастіше проводяться матчі на 6 періодів, але можуть бути так само на 4 або на 8 періодів. Тривалість чакеру завжди становить 7-7,5 хвилин.

Кінне поло найчастіше проводиться на вулиці (на траві або на снігу), тому після кожного забитого голу команди міняються воротами. Це робиться для того, щоб обидві команди були в рівних умовах. Крім того, в перервах між періодами гравці обов’язково змінюють коней: заборонено проводити більше двох чакерів поспіль і в цілому за гру на одному коні.

Зовнішній вигляд екіпіровки як гравців в кінне поло, так і їх коней, регламентується правилами:

• захисний шолом, білі бриджі, коричневе взуття та захист на ногах для вершників,
  • підв’язаний на довжину ріпака хвіст і зстрижена або коротко заплетена грива для коня.

Що таке гандикап?

Гандикап – це рейтингова система, яка відображає кваліфікацію гравців. Новачок має -2 бали, професіонал екстра-класу – 10 балів. Оскільки гравці в команді мають різний рівень, з суми їх балів формується загальний гандикап команди. Якщо різниця в рівні підготовки двох команд помітно відрізняється, то гра починається з рахунком 1:0 на користь більш слабкою команди.

На відміну від виїздки або конкуру, кінне поло курується не FEI, а Міжнародною федерацією поло (FIP).

error: Тексти захищено авторським правом. Будь ласка, зверніться до адміністрації сайту, щоб отримати тексти, які вас цікавлять.