Новачкам

Хвороби зубів у коней – що потрібно знати коневласнику

Поганий стан зубів, про які найчастіше забувають коневласники, може стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям у коня.

Оглядати ротову порожнину у коней необхідно регулярно і ретельно. Деякі захворювання можуть розвиватися повільно і непомітно. А ось наслідки позначаться і на поведінці, і на роботі, і на стані здоров’я багатьох органів та життєвих систем вашого улюбленця.

Хвороби зубів у тварин багато хто вважає несерйозними, але насправді це дуже важливий момент у догляді за вихованцем, і коні – не виняток.

Перші ознаки проблем із зубами у коня:

  • дратівливлива і неспокійна поведінка,
  • погано пережовує їжу,
  • відмовляється від їжі,
  • специфічний і неприємний запах з рота,
  • сильне слиновиділення.

Будь-який з цих симптомів – привід уважно оглянути ротову порожнину і зуби коня та викликати кінного ветеринара при підозрі на стоматологічні проблеми.

Гострі краї зубів (насоси)

Поширена проблема, причиною якої стає недолік грубих кормів в щоденному раціоні коня – нерівномірне стирання зубів. В результаті один край зубів виявляється набагато довшим, має гострий край, дряпає слизові рота і травмує ясна, язик. В якості лікування і профілактики використовується підпилювання зубів у коня в середньому раз на рік.

Вовчки

Вовчі зуби у коней – це рудиментарні зуби, які іноді виростають на беззубому краї перед корінними. З’явитися вони можуть в будь-якому віці і не обов’язково виростають відразу цілком. Проте, дискомфорт у роті і запалення ясен вони можуть спровокувати. До того ж стає проблемою використання трензеля і мундштука. Допомогти в цьому випадку може лише видалення такого зуба у коня.

Тріщини і відколи

У разі нещасного випадку при ударах на зубах коней можуть з’явитися тріщини і відколи. Нерідко через них кінь починає гірше і менше їсти і як наслідок – втрачає вагу і енергію. Крім того, гострі краї можуть стати причиною запалення ясен або язика. В цьому випадку тріщини запилюються спеціальним рашпілем, а відколоті зуби краще видалити.

Гниття зубів (карієс)

Коні, так само як і люди схильні до карієсу, причиною яких стають застрягла в зубах їжа і мікроорганізми, які там з’являються. Пошкодження зачіпають всі тканини зуба, що призводять до відомим багатьом людям неприємним відчуттям і болю. Такі зуби необхідно очистити від каріозної маси і поставити пломбу або ж просто видалити.

Каріозне запалення щелепи

Ще одна проблема – пошкодження щелепи в результаті грубого впливу заліза. Ділянка беззубого краю щелепи коня, де розташовується трензельне залізо, дуже ніжне. Постійні травми можуть призвести до появи невеликих виразок, які без лікування призведуть до запалення окістя і гниття щелепи (в тому числі разом з зубами). Таке запалення вилікувати практично неможливо, тому залишається лише видалення каріозного запалення хірургічним шляхом.

Ваш кошик порожній