Новачкам

Гнідий кінь: опис і фото гнідих коней

Найпоширеніша масть серед коней – гніда. Вона ж є однією з основних, як за класифікацією фахівців стародавньої Греції, так і за сучасними даними генетичних дослiджень.

Походження назви

Вважається, що термін «гнідий» прийшов до нас від наших предків. Стародавні кочівники коричневих коней з чорними гривою, хвостом і ногами асоціювали з вогнем, гаром і кіптявою. У латинській мові для опису таких коней використовували слово «nidor», яке трансформувалося в «гнідор». Пізніше цю масть стали називати «гнедко».

Види масті

Види масті

Гнідим вважається кінь з коричневою шерстю на тілі, чорними гривою, хвостом і нижньою частиною ніг.

При світло-гнідому забарвленні тіло коня більш світле, а грива, хвіст і ноги – з домішкою бурого кольору. Уздовж хребта може проходити темна смуга. Якщо на крупі і грудях є темні коричневі плями, то така масть називається оленева.

У темно-гнідих коней будуть майже чорні верх спини, крупа, шиї і голови. А якщо все тіло майже чорне, а в районі носа і паху – світлі підпалини, то така масть називається каракова.

Вишнева масть характеризується рудо-червоним або коричнево-червоним відтінком з відливом вишні, а ноги – темно-бурі.

Популярність масті

Популярність масті

Гніда – найпоширеніша масть в світі і зустрічається у всіх породах, крім штучно виведених, таких як фризи. А британська клівлендська порода взагалі представлена ​​лише гнідим забарвленням. Вважається, що прабатьки всіх існуючих домашніх коней були саме гнідими.

Ваш кошик порожній