Турбота про коня

Догляд за ногами та копитами коня – поради і рекомендації

Правильний догляд за ногами і копитами коня – це запорука його здоров’я і благополучного життя. Без можливості нормально рухатися, ваш улюбленець ризикує отримати цілий букет додаткових проблем зі здоров’ям.

Догляд за ногами коня

Щоденний догляд за ногами коня передбачає в першу чергу ретельну чистку щітками і огляд. На ногах не повинно бути подряпин, шишок, набряків. Кінь має рівномірно спиратися на всі чотири ноги на твердій рівній поверхні. Якщо кінь береже якусь ногу, або не дає її взяти – це говорить про те, що є проблема.

Якщо кінь має сильні спортивні навантаження або працюється по грузлому грунту (пісок), то для запобігання розтягувань або травм коню знадобиться захист. Для виїздкових тренувань рекомендуються еластичні бинти, які будуть щільною панчохою підтримувати зв’язки і створять компресійний ефект. Для поліпшення розігріву і щоб тиск бинтів розподілявся більш рівномірно, під них одягають ватники.

Зверніть увагу, що занадто туго затягнуті бинти можуть порушити кровообіг ніг коня, тому важливо бинтувати ноги правильно.

Для стрибкових тренувань, виїздів в поля і на нерівний грунт, а так само для вигулу в леваді варто одягати ногавки – це хороший захист шкіри і суглобів ніг вашого коня від ударів, розтинів та інших травм.

Догляд за ногами та копитами коня

Після будь-якого тренування фахівці рекомендують попіклуватися про ноги вашого коня. В першу чергу вам допоможуть різні охолоджуюче-зігріваючі засоби: гелі, мазі, спеціальні ногавки з холодовими акумуляторами. Чудово зарекомендували себе і компреси з блакитної глини з фітокомплексом.

Денникові ногавки не є річчю першої необхідності, але бувають незамінні при самих різних ситуаціях. В першу чергу вони допоможуть захистити ноги вашого коня, якщо він темпераментний і активно поводиться в деннику. Крім того, вони дуже зручні для різного роду компресів на ноги. До того ж денникові ногавки виготовляються, як правило, з натуральних матеріалів, завдяки чому відмінно дихають, не перегрівають ноги, а завдяки анатомічній формі абсолютно не заважають коню навіть при тривалому носінні.

Догляд за копитами коня

Догляд за копитами коня також потребує розчищення спеціальним гачком і щіткою перед тренуваннями і після. З борозен видаляються бруд, сіно, сторонні предмети – камінчики, щепки і т.д. Якщо нехтувати цією процедурою, висока ймовірність наминів або гниття м’яких тканин, що призведе до поширення інфекції в організмі коня.

Якщо на стрілці копита, п’яті або в самому копиті з’явилася інфекція, яка призвела до гниття тканин, абсцесу і т.д., варто скористатися засобами для їх усунення та подальшої профілактики. Це можуть бути мазі, масла або спреї антибактеріальної дії або на основі дьогтю.

Вранці, до навантаження, все копита повинні бути однакової температури, не гарячими.

У разі появи заломів, їх слід акуратно видалити за допомогою інструментів для розчищення.

При стійловому утриманні і роботі лише по сухому грунту, копитний ріг може недоотримувати необхідну кількість вологи, через що можуть утворюватися тріщини. В цьому випадку вам допоможуть спеціальні масла і мазі для копит. Частота їх використання залежить від стану копитного рогу і цілей застосування.

Іноді для корекції і підтримки потрібної форми копит, коня необхідно підкувати. В цьому випадку підкови підбираються індивідуально в залежності від розміру копит і цілі кування. При необхідності, використовуються фільци, силіконові наповнювачі, шипи і т.д.

Зверніть увагу, що розчищенням і куванням повинні займатися тільки грамотні і досвідчені фахівці, оскільки некоректна процедура може привести до кульгавості коня і навіть травм.

Найголовніше правило догляду за ногами і копитами коня: він повинен бути регулярним. Не варто нехтувати елементарною гігієною, в вашому арсеналі повинні бути щітки, пензлики для мазей, губки для миття, шампуні, охолоджуючі і зігріваючі засоби і т.д. При такому щоденному догляді ноги вашого улюбленця завжди будуть здорові.

Ваш кошик порожній