Амуніція

Догляд за кінною амуніцією: поради професіоналів

Якісна кінна амуніція славиться своєю надійністю, практичністю і довговічністю. Але всі ці властивості швидко зійдуть нанівець, якщо за амуніцією не доглядати належним чином. І робити це потрібно правильно протягом всього року.

Догляд за кінної амуніцією: поради професіоналів

Догляд за шкірою

Навіть з урахуванням сучасних технологій, шкіра залишається основним матеріалом, з якого виготовляється амуніція для коней і частина екіпіровки для вершників. Причина цього у властивостях якісної шкіри: вона міцна і надійна, але еластична і м’яка. Щоб шкіряна амуніція дійсно прослужила роками, зберігаючи всі свої властивості – вона вимагає ретельного догляду.

В першу чергу перевірте умови, в яких зберігається ваша амуніція. У сідельній має бути тепло, сухо, приміщення має добре провітрюватися. Шкіра не любить прямого сонячного світла, відкритих джерел тепла, вогкості, морозу. Всі ці фактори при тривалій або регулярній дії ведуть до пересихання, перемерзання або появі цвілі. В решті решт головні якості шкіри губляться і вона стає крихкою.

Правильне зберігання – це тільки частина того, що ви можете зробити, щоб продовжити термін служби своєї амуніції. Догляд за кінною амуніцією повинен бути щоденним правилом. Після кожного використання шкіру треба ретельно очищати від забруднень.

Залежно від її стану, амуніцію необхідно регулярно повністю розбирати, розстібаючи все пряжки і замки. Потім шкіру потрібно ретельно вимити, використовуючи спеціальне мило для шкіряної амуніції. Не залежно від того, будете ви використовувати тверде мило або рідке мило-спрей, пам’ятайте, що великої кількості води на цьому етапі чищення не потрібно. Більшість мильних засобів також не вимагає змивання – досить просто намилити шкіру і залишити її сушитися, а надлишки видалити сухою ганчірочкою.

Якщо шкіра почала грубіти або пересихати, її потрібно зволожити. Для цього найкраще підходять спеціальні засоби: бальзам, масло або лосьйон для шкіряної амуніції. Якщо амуніція моментально вбирає зволожуючі засоби, варто змащувати її частіше. Оброблені речі залиште хоча б на кілька годин в сухому теплому місці для максимального усмоктування.

Догляд за синтетикою

Синтетична амуніція швидше забивається пилом і більше вбирає піт і вологу. Тому догляд за кінної амуніцією з синтетичних матеріалів не менш важливий. М’якою щіткою регулярно видаляйте бруд і пил. Для більш якісного очищення використовуйте м’які губки або суконку і спеціальне мило-спрей для синтетичної амуніції. Воно не тільки добре видаляє бруд та кінський піт, але й допомагає зберегти колір та фактуру тканини. Після чищення дайте амуніції як слід просохнути, а для зберігання використовуйте чохли.

Важливо приділяти особливу увагу тим частинам амуніції, які більше за інших контактують з брудом і потім коня. У вуздечках і наголів’ї це внутрішня сторона ременів (прилегла до голови), місця кріплення нащечних ременів і поводу до заліза. У сідлах – внутрішня частина сідла і подушки, які лягають на спину коня.

Догляд за текстилем

Вальтрапи і попони також потребують регулярного чищення та прання. Брудні речі можуть завдавати дискомфорт і навіть розтирати шкіру вашого коня. Перед пранням видаляємо щіткою вовну із тканини. Потім можна завантажити в пральну машинку, якщо вона пристосована для таких речей або можна віддати в хімчистку. Якщо не допускати сильного забруднення, вальтрапи і попони можна випрати вручну.

Ваш кошик порожній