Спорядження для перевезення коней

Перевезення коня – процес непростий і головне тут забезпечити максимальний комфорт і безпеку для тварини. Збираючись в дорогу, важливо врахувати всі дрібниці, як слід підготуватися і мати необхідне спорядження для перевезення коней.

Найголовніше при транспортуванні коней – якісний батман або коневоз. Це не просто причіп – їх підвіска сконструйована так, щоб максимально пом’якшувати будь-які нерівності дороги. В хорошому батмані навантаження на ноги і суглоби коня в дорозі буде мінімальним. Багато з них обладнані відеокамерами, які дозволяють супроводжуючим бачити все, що відбувається з конем в дорозі.

Для захисту найбільш вразливих частин тіла вашого улюбленця подбайте про спеціальну амуніцію для перевезення коня. В першу чергу це:

  • м’який, але міцний недоуздок з чумбуром,
  • транспортувальні ногавки на всі чотири ноги,
  • нахвістник для коня.

Щоб зменшити хвилювання тварини при перевезенні, підвісьте в батмані рептух з сіном – так тварині буде на що відволіктися в дорозі. Якщо перевезення планується в холодну пору року, візьміть попони по сезону. Враховуйте, що при далеких поїздках необхідно робити перерви кожні 2-3 години, щоб кінь міг розім’ятися, відпочити, поїсти і попити. Це означає, що потрібні будуть також:

  • вулична попона,
  • корда для вигулу,
  • зручні відра для годування і напування коня.

Також під час зупинки варто прибрати гній і мокру підстилку в коневозі, тож не забудьте відповідний інвентар – граблі, совок, відро.

Навіть якщо ви перевозите коня недалеко, візьміть з собою в дорогу ветаптечку з усім необхідним для надання першої допомоги. Також корисно мати з собою препарати для легкої седації на випадок, якщо кінь буде надто стурбований в дорозі. Якщо у вашої тварини є особливості по здоров’ю, всі необхідні ветпрепарати для коней, які можуть знадобитися, також варто взяти з запасом – на новому місці їх може не бути.

Важливо: готуючись до поїздки, складіть список всього необхідного для перевезення коней – так ви нічого не забудете, а збори і дорога пройдуть спокійно і безпечно для вашого улюбленця.

Якщо у вас є питання або сумніви з приводу транспортування вашого коня, отримати професійну консультацію ви завжди можете у досвідчених фахівців Horseua.com. Їх багаторічний досвід роботи з кіньми в професійному спорті і в коневолодінні вже не раз виручали кіннотників з усієї України.