Інструмент по догляду за копитами коня та спеціальні засоби

Догляд за копитами коня – одне з найважливіших повсякденних завдань будь-якого коневласника. Від здоров’я копит залежить працездатність будь-якого коня – як сільського, так і спортивного. Копита коней вимагають ретельного регулярного догляду. Кожен день їх потрібно оглядати, замивати, видаляти бруд і дрібні камінчики використовуючи спеціальний гачок для розчищення копит. Крім цього є ряд процедур, які важливо робити за необхідністю, використовуючи спеціальний інструмент по догляду за копитами коня та засоби догляду.

Розчистка копит

Кожні 35-45 днів копита коня необхідно повністю розчищати за допомогою спеціального інструменту для догляду за копитами. Бажано, щоб повну розчистку робила досвідчена людина. Невеликі коригування коневласник може проводити і самостійно. Для цього потрібно купити інструмент для розчищення:

  • рашпіль для копит,
  • кусачки для копит,
  • щипці для копит,
  • фреза для копит,
  • ніж для копит (одно або двосторонній).

Маючи такий арсенал, ви без зусиль зможете підтримувати копита вашого коня в хорошому стані між розчистками: видаляти заломи, запилювати тріщини, коригувати постав ноги, прибирати відпрацьовані частини стрілки і т.д.

Засоби по догляду за копитами

Щоб підтримувати копита здоровими, вам знадобляться спеціальні засоби по догляду за копитами коня.

Найголовніше для здорових копит – забезпечити копитний ріг достатньою кількістю вологи і поживних елементів. У цьому вам допоможуть спеціальні засоби для копит – досить лише підібрати найбільш підходящі для вашого коня. Фахівці кінного магазину Horseua.com докладно розкажуть про кожен з них і допоможуть підібрати те, що потрібно саме вам – мазь для копит, масло для копит або спеціальний гель для копит коня. Наприклад, гліцерин для копит корисний тим, що запобігає появі тріщин. А масло в залежності від його застосування, допомагає утримувати вологу, не даючи копитних рогу ставати занадто сухим і ламким.

Друга важлива частина догляду за копитами коня – це здоров’я стрілки. Тут на допомогу приходять різні профілактичні спреї, які знезаражують поверхню стрілки і створюють захисну плівку. Найчастіша проблема з копитними стрілками – це підгнивання тканин. Справитися з цим допоможуть засоби для копит з дьогтем.

Пам’ятайте, що якщо не доглядати за копитами регулярно та ретельно, можуть виникнути серйозні проблеми і вам знадобляться ветеринарні препарати та тривале лікування.

Важливо: здорові і доглянуті копита – це запорука здоров’я вашого коня, яке неможливе без повноцінного руху. Подбайте про те, щоб у вас завжди під рукою було все необхідне!