Новачкам

Чалий кінь: опис і фото чалих коней

Чала масть у коней не тільки рідкісна, але ще і має феноменальні особливості.

У чалої масті є кілька відмінних ознак, які рідко зустрічаються серед інших коней. Такі коні за часів Київської Русі могли коштувати в рази дорожче звичайних, а в якості подарунка були і зовсім безцінні.

Чала масть виходить за рахунок появи на тулубі коня білих волосків в великій кількості. При цьому голова і ноги, як правило, зберігають колір початкової масті. При цьому «сивина» може бути рівномірно розподілена або формувати лаконічні плями і смуги. Чалость коня не залежить від основної масті, тому відтінки можуть бути різномані.

Назва масті «чала» походить від тюркського слова «чал», що означає сивину.

Особливості масті

Лошата цієї масті народжуються вже з явними ознаками чалості і з віком «сивини» більше не стає. Більш того, деякі коні можуть навпаки, з віком стати більш темними.

Особливості масті

Ще одна феноменальна особливість чалих коней полягає в тому, як регенерує їх шкіра. У всіх інших мастях на місці шрамів з’являється біла шерсть, що утворює характерні плями. А у коней чалої масті – навпаки, в місці пошкодження шкіри виростає чорна шерсть основного забарвлення, без білих волосків. Такі характерні відмітини у вигляді плям або смужок називають «кукурудзяні» ( «corn spots»).

Види масті

Варіанти чалої масті залежать від основного кольору коня – це може бути гнідо-чала, вороно-чала, рудо-чала, солово-чала та ін. За рахунок додавання білої сивини, вороно-чалі коні здаються ліловими, рудо-чалі – рожевими, а солово-чалі – палевими.

Ваш кошик порожній