Амуніція

Амуніція для коня – збираємо комплект. Повний список

Амуніція для коня – це спорядження, необхідне для того, щоб працювати з конем в руках, під сідлом або проводити будь-які маніпуляції з ним в стайні.

Будь-якому коню потрібен комплект амуніції – для роботи, для стайні, для прогулянок. Виробники пропонують величезний вибір різної амуніції. Купувати все підряд зовсім необов’язково, але базовий мінімум повинен бути у кожного коневласника.

Кінна амуніція для роботи

Для управління конем знадобиться вуздечка або наголів’я – в залежності від того, над чим ви будете працювати. Існує чимало видів вуздечок, так що знайти потрібну вашому коню буде не так вже й важко.

Для захисту спини від додаткового навантаження від вершника, коню знадобиться сідло в зборі. Для того, щоб воно краще лягло, під сідло необхідний амортизатор – це може бути хутряна подушка з овчини або спеціальний гелевий пад. На спину коня кладуть вальтрап, який вбирає піт під час тренування.

Важливо своєчасно чистити і прати вальтрапи, тому краще мати парочку змінних.

Захист спини

Для захисту ніг коня використовуються бинти, ногавки і кобури(колокола). Бинти (флісові, трикотажні або комбіновані) захищають від розтягувань, підтримуючи зв’язки і суглоби. Для того щоб не передавити судини, під бинти одягаються ватники – вони не дадуть порушити кровообіг. Для захисту від травм при стрибках через перешкоди використовуються робочі ногавки – жорсткі щитки з твердого пластика, які одягаються на ноги. Від засічок задніми копитами на путо передніх ніг одягаються кобури (колокола) – вони захищають ніжний вінчик над копитом.

Кінна амуніція для денника і прогулянки

У стайні і на прогулянці вам буде потрібен недоуздок – тасьмяний або шкіряний. Його можна швидко одягнути або зняти, він не заважає і безпечний для коня, так що можна залишати вашого улюбленця в недоуздку на кілька годин. Для того щоб провести коня з одного місця в інше, до недоуздка пристібається чумбур – щільна і міцна мотузка довжиною 1,5 – 2,5 м. У холодну пору року вашому коню напевно знадобиться попона – деннікова попона допоможе швидко висушити спітнілого коня і захистить від протягів, а прогулянкова – не дасть коню переохолодитися, промокнути і захворіти.

Недоуздок та чембур

Допоміжні засоби

Якщо ви збираєтеся стрибати через перешкоди, то вам знадобляться підперсье і мартингал. Підперсье кріпиться на грудях коня і не дає сповзати сідлу. Мартингал виступає обмежувачем повода, не дає коню різко скинути голову і травмувати вершника.

Для виїздки коня використовують розв’язки – додаткові поводи, які кріпляться до трензеля одним кінцем і до підпруги – іншим. Вони м’яко відкликають коня, змушуючи його опускати голову, здаючи в потилиці. Альтернативою розв’язок є шамбон і шпрунт.

Для роботи з землі вам знадобиться корда – широка тасьма довжиною від 7 до 10 м. Один кінець зроблений у формі петлі, яку тримає кордовий, а другий пристібається до вуздечці, недоуздка або капцунгу на голові коня. Капцунг – це спеціальний недоуздок з трьома кільцями на переніссі для роботи на корді. Для управління конем використовується бич або шамбар’єр. Бич – це довгий батіг, довжиною 1,2 метра. Шамбар’єр – це найбільш поширений сьогодні вид бича, що використовується для роботи на корді. Він має гнучку рукоятку і тонку тятиву.

Робота на кордi

Для того щоб купити амуніцію для коня, перейдіть до розділу “Кінний магазин” нашого порталу, де ви знайдете великий вибір товарів для коня за приємними цінами.

Ваш кошик порожній